Իրանում հեղեղումների զոհերի թիվը գերազանցել է 60-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում հեղեղումների զոհերի թիվը հասել Է 62-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ISNA գործակալությունը՝ հղում անելով երկրի դատական բժշկության կազմակերպությանը: Ավելի վաղ գործակալությունը հաղորդել Էր 57 զոհվածների եւ 478 տուժածների մասին: «Մինչ այժմ հեղեղումների հետեւանքով երկրի դատական բժշկության կենտրոններ Է բերվել 62 մարդ»,- գործակալությանը հայտնել Է կազմակերպության ներկայացուցիչ Մեհրդադ Ալի Բախշին, նշելով, որ սրանք ընթացիկ պահի պաշտոնական տվյալներն են:
Տարերքից, որը Իրանում մոլեգնել Է մարտի 21-ին նոր տարվա տոնակատարությունից մի քանի օր անց, տուժել են տասնյակ հազարավոր բնակիչներ: Առատ տեղումներից առաջացած հեղեղումների պատճառով Իրանի մի շարք նահանգներում ողողվել են ճանապարհները, վնասվել են ենթակառուցվածքը եւ տներ, խաթարվել Է տրանսպորտային հաղորդակցությունը:
Տարերքը, որը, իրանական իշխանությունների խոսքով՝ աննախադեպ Է դարձել երկրի համար, մոլեգնել Է երկրի նահանգների մոտավորապես կեսում:
Nehr գործակալությունը՝ վկայակոչելով Իրանի ՆԳ նախարարության տվյալները, հայտնել Է, որ տարերքի հարվածից շուրջ 400 գյուղ ու քաղաք Է տուժել 15 նահանգում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Иране число жертв наводнений превысило 60 человек
Число жертв наводнений в Иране возросло до 62 человек.Как передает Арменпресс, об этом сообщило агентствоISNAсо ссылкой организацию судебной медицины страны.
Ранее агентство сообщило о 57 погибших и 478 пострадавших.
"К настоящему моменту вследствие наводнений в центры судебной медицины страны были доставлены 62 человека", - сообщил агентству представитель организации Мехрдад Али Бахши, отметив, что это официальные данные на текущий момент.
Стихия, нагрянувшая спустя несколько дней после того, как 21 марта в Иране отпраздновали новый год, затронула десятки тысяч жителей. Из-за наводнений, ставших следствием обильных осадков, в ряде областей Ирана были размыты дороги, повреждены инфраструктура и дома, транспорт, а также нарушено транспортное сообщение.
Стихия, которая стала, по словам иранских властей, беспрецедентной для Ирана, коснулась около половины провинций страны. Агентство Mehr со ссылкой на данные МВД Ирана сообщало, что стихия затронула около 400 деревень и городов в 15 провинциях.