Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 4-5-ը կմեկնի Մոսկվա
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 4-5-ը կմեկնի Մոսկվա: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունից, այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ ՌԴ լուսավորության նախարար Օլգա Վասիլևայի և ՌԴ գիտության և բարձրագույն կրթության նախարար Միխայիլ Կոտյուկովի հետ: Երկու երկրների կրթության ոլորտի պատասխանատուները կքննարկեն կրթության և գիտության ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցությունն ամրապնդման և ընդլայնման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Այցի շրջանակում ԿԳ նախարարը կմասնակցի նաև «Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի» 19-րդ նիստին:

Араик Арутюнян с 4 по 5 апреля выедет в Москву
Министр образования и науки Армении Араик Арутюнян с 4 по 5 апреля будет в Москв. Как сообщили “Арменпресс” в управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства образования и науки РА, в ходе визита запланированы встречи с министром просвещения РФ Ольгой Васильевой и министром науки и высшего образования РФ Михаилом Котюковым. Ответственные за сферу образования двух стран обсудят ряд вопросов, связанных с укреплением и расширением армяно-российского сотрудничества в сфере образования и науки.
В рамках визита министр также примет участие в 19-ом заседании Армяно-Российской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.