Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 4-5-ը կմեկնի Մոսկվա
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 4-5-ը կմեկնի Մոսկվա: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունից, այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ ՌԴ լուսավորության նախարար Օլգա Վասիլևայի և ՌԴ գիտության և բարձրագույն կրթության նախարար Միխայիլ Կոտյուկովի հետ: Երկու երկրների կրթության ոլորտի պատասխանատուները կքննարկեն կրթության և գիտության ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցությունն ամրապնդման և ընդլայնման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Այցի շրջանակում ԿԳ նախարարը կմասնակցի նաև «Հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի» 19-րդ նիստին:

Armenian minister of education and science to depart for Russia April 4-5
YEREVAN, APRIL 3, ARMENPRESS. Minister of education and science of Armenia Arayik Harutyunyan will depart for Moscow on April 4-5, the ministry told Armenpress.
During the visit the Armenian minister is scheduled to meet with Russia’s minister of education Olga Vasilyeva and minister of science and higher education Mikhail Kotyukov. The Armenian and Russian education ministers will discuss a number of issues on strengthening and expanding the bilateral cooperation in the field of education and science.
Arayik Harutyunyan will also take part in the 19th session of the Armenian-Russian inter-governmental commission for economic cooperation.