ԵԽԽՎ նախագահը Արմեն Սարգսյանի հետ հանդիպմանը կարևորել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 27-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նախագահ Լիլիան Մորի-Պասկիեին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Լիլիան Մորի-Պասկիեն նշել է, որ իրենք ուշադիր հետևել են նախորդ տարվա ընթացքում Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններին: Խոսելով դեկտեմբերին մեր երկրում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների մասին՝ ԵԽԽՎ նախագահը խիստ կարևորել է այդ ընտրությունների անցկացումը երկրում ժողովրդավարության ամրապնդման տեսանկյունից:
Նշելով, որ ժողովրդավարության ուժեղացումն ու ինստիտուցիոնալ զարգացումը շարունակական ընթացք է՝ նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ մեր երկրում իրականացվող գործընթացներն ուղղված են ժողովրդավարության և ժողովրդավարական ինստիտուտների հետևողական ամրապնդմանը:

YEREVAN, MARCH 27, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian received on March 27 President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Liliane Maury Pasquier.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, Liliane Maury Pasquier noted that they attentively followed the changes in Armenia during last year. Referring to the early parliamentary elections in Armenia in December, the PACE President highlighted those elections in terms of strengthening democracy in the country.
Noting that strengthening of democracy and institutional development is a continuous process, President Sarkissian said that the processes taking place in Armenia are aimed at the consistent development of democracy and democratic institutions.