ԵԽԽՎ նախագահը Արմեն Սարգսյանի հետ հանդիպմանը կարևորել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ ընտրությունների անցկացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 27-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նախագահ Լիլիան Մորի-Պասկիեին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Լիլիան Մորի-Պասկիեն նշել է, որ իրենք ուշադիր հետևել են նախորդ տարվա ընթացքում Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններին: Խոսելով դեկտեմբերին մեր երկրում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների մասին՝ ԵԽԽՎ նախագահը խիստ կարևորել է այդ ընտրությունների անցկացումը երկրում ժողովրդավարության ամրապնդման տեսանկյունից:
Նշելով, որ ժողովրդավարության ուժեղացումն ու ինստիտուցիոնալ զարգացումը շարունակական ընթացք է՝ նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ մեր երկրում իրականացվող գործընթացներն ուղղված են ժողովրդավարության և ժողովրդավարական ինստիտուտների հետևողական ամրապնդմանը:

Президент Армении принял председателя ПАСЕ
Президент Армении Армен Саркисян принял председателя Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Лилиан Мари-Паскье.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении, Лилиан Мари-Паскье отметила, что в ПАСЕ внимательно следили за изменениями, которые произошли в Армении за последний год. Говоря о парламентских выборах в нашей стране, председатель ПАСЕ подчеркнула важность проведения этих выборов с точки зрения укрепления демократии в стране.
Отметив, что укрепление демократии и институциональное развитие являются непрерывным процессом, президент Саркисян сказал, что процессы в нашей стране направлены на последовательное укрепление демократии и демократических институтов.