Աննա Հակոբյանը խոստանում է առաջիկայում անդրադառնալ իր այցին Բրյուսել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը խոստանում է առաջիկայում խոսել իր ու դստեր՝ Բրյուսել այցի մասին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Աննա Հակոբյանն այդ մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Բրյուսելի փողոցում քայլելիս ես ու Մարիամը դեմ դիմաց հանդիպեցինք Հայաստանի պատվիրակության կազմում Բելգիա ժամանած լրագրողների խմբին:
Նրանցից որևէ մեկը չհարցրեց՝ ինչո՞ւ ենք եկել Բրյուսել եւ ո՞ւմ հաշվին, ինչպե՞ս և ի՞նչ ենք արել օրվա ընթացքում և ում հաշվին: Հիմա տեսնում եմ, որ Երևանում երկու լրատվամիջոց, որոնք լրագրող չունեն Բրյուսելում, պատերազմում են, թե ով ում «հորինվածքի» հեղինակային իրավունքը պետք է հարգեր:
Ունենք 7 հայկական լրատվամիջոցի լրագրող Բրյուսելում, և երկու նյութ՝ հորինված Երևանում: Սա մի թեմա է, որի մասին առաջիկայում անպայման կխոսենք:
Մինչ այդ, կարծում եմ, Բրուսելում իմ ու Մարիամի ծախսած գումարները կհասնեն 100 հազարավոր դոլարների, հայկական դիվանագիտական թիմը կաթվածահար կլինի մեզ ուղեկցելով, պետբյուջեում ճեղք կառաջանա մեր քմահաճույքների բերումով և այս ամենը գաղտնի կպահվի հայ հանրությունից, բայց դա կարևոր չէ:
Բոլորին խնդրում եմ այդ լուրերից չնյարդայնանալ, համբերատար գտնվել, որովհետև սա շատ ավելի լուրջ թեմա է, քան կարող է թվալ, և ես անպայման կանդրադառնամ դրան»,- գրել է Աննա Հակոբյանը:

Анна Акопян обещает в ближайшее время рассказать о своем визите в Брюссель
Супруга премьер-министра Республики Армения Анна Акопян обещает в ближайшее время рассказать о своем визите с дочерью в Брюссель.
Как передает Арменпресс, об этом Анна Акопян написала на своей странице в Facebook.
“Прогуливаясь по улице Брюсселя, я и Мариам столкнулись с группой журналистов, прибывших в Бельгию в составе армянской делегации. Никто из них не спросил, почему мы приехали в Брюссель и за чей счет, и что делали в течение дня и за чей счет. А сейчас я вижу, что в Ереване два СМИ, которые не имеют журналистов в Брюсселе, воюют, кто чье авторское право на “вымысел” должен уважать. У нас есть 7 журналистов армянских СМИ в Брюсселе, и два материала, вымышленых в Ереване. Это тема, на которую мы обязательно поговорим в ближайшее время. До этого, думаю, что потраченные мной и Мариам суммы в Брюселе дойдут до 100 тысяч долларов, армянская дипломатическая команда будет парализована, сопровождая нас, в госбюджете возникнет трещина по воле наших капризов, и все это будет держаться в тайне от армянского общества, но это неважно. Прошу всех не нервничать, быть терпеливыми, потому что это гораздо более серьезная тема, чем может показаться, и я обязательно коснусь этого” - написала Анна Акопян.