Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է THALES Group ընկերության փոխնախագահ և տարածաշրջանային տնօրեն Փոլ Ռեմիին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է THALES Group ընկերության փոխնախագահ և տարածաշրջանային տնօրեն Փոլ Ռեմիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի խոսնակ Արեգ Քոչինյանը, ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է կիբերանվտանգության ապահովման, տիեզերքի խաղաղ օգտագործման մասին օրենսդրական կարգավորումների և հայկական տիեզերական ծրագրի մեկնարկի ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Փոլ Ռեմին իր հերթին ներկայացրել է THALES Group ընկերության գործունեությունը նշելով, որ կազմակերպությունը հետաքրքրված է Հայաստանի շուկայում այժմ առաջ եկող հնարավորություններով և տեղական կազմակերպությունների ու պետական մարմինների հետ համագործակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակվել փոխշահավետ համագործակցության հնարավորությունների վերաբերյալ:
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև ՀՀ նախագահի խորհրդական Շահեն Ավագյանը:
THALES Group ընկերությունը զբաղվում է էլեկտրոնային համակարգերի նախագծմամբ ու կառուցմամբ, ծառայություններ է մատուցում պաշտպանական, տրանսպորտային և անվտանգության շուկաներում:

Secretary of Security Council of Armenia receives THALES Group Vice President and regional director Paul Remi
YEREVAN, FEBRUARY 27, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan received THALES Group Vice President and regional director PaulRemi, the Security Council told Armenpress.
Armen Grigoryan introduced the guest on the works on cybersecurity, the legislative regulations on the peaceful use of universe and the launch of Armenian space program.
In his turn Paul Remi presented THALES activities and stated that the company is interested in the opportunities existing in the Armenian market and the cooperation with the local companies and state structures.
At the meeting the sides exchanged views on the mutually beneficial cooperation opportunities.
THALES Group is a French multinational company that designs and builds electrical systems and provides services for the aerospace, defence, transportation and security markets.