Նաթանյահուն մեկնաբանել Է Զարիֆի հրաժարականը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆի պաշտոնաթող լինելու մտադրությունը մեկնաբանել Է «ճամփադ բաց Է» բառերով եւ խոստացել Է թույլ չտալ, որ իրանցիների մոտ միջուկային զենք հայտնվի, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Զարիֆը հեռացավ, ճամփան բաց Է: Քանի դեռ ես այստեղ եմ, Իրանը միջուկային զենք չի ստանա»,-գրել Է Նաթանյահուն Twitter-ում:
Ինչպես նշում Է ՌԻԱ Նովոստին, Երուսաղեմում Իրանի իշխանություններին՝ իրենց միջուկային հավակնություններով, տարածաշրջանային Էքսպանսիայով եւ հակաիսրայելական հռետորաբանությամբ, որպես թիվ մեկ սպառնալիք են ընկալում ազգային անվտանգության համար:

Нетаньяху прокомментировал отставку Зарифа
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху прокомментировал намерение главы МИД Ирана Мохаммада Джавада Зарифа уйти в отставку словами "скатертью дорога" и пообещал не допустить появления у иранцев ядерного оружия, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Зариф ушел, и скатертью дорога. Пока я здесь, Иран не получит ядерного оружия", - написал Нетаньяху вTwitter.
В Иерусалиме воспринимают власти Ирана с их ядерными амбициями, региональной экспансией и антиизраильской риторикой в качестве угрозы номер один для национальной безопасности.