Չինաստանի ամենածանր մարդը կես տարում նիհարել Է 142 կիլոգրամով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի ամենածանր մարդը՝ Վան Խաոնանը, որը կշռում Էր 334 կիլոգրամ, կես տարում նիհարել Է 142 կիլոգրամով, հասակը բարձրացել Է երկու սանտիմետրով, իսկ նրա ոտքը փոքրացել Է չորս չափսով. դրան հաջողվել Է հասնել ստամոքսի փոքրացման վիրահատության, սննդի նկատմամբ հսկողության եւ ֆիզիկական բեռնվածության շնորհիվ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել են տեղական ԶԼՄ-ները:
Շանդունի նահանգից սերված 19-ամյա երիտասարդի քաշը 2018 թվականին հասնում Էր 334 կիլոգրամի:
Նույն թվականի մայիսին տեղի բժշկական համալսարանը եւ տասից ավելի հիվանդանոցներ հանրային արշավ են գործարկել «Գտնել առաջին հաստլիկին» խորագրով եւ խոստացել են անվճար բուժել ամենամեծ քաշն ունեցող երեք պացիենտների:
2018 թվականի հուլիսին Վան Խաոնանը ենթարկվել Է ստամոքսի փոքրացման վիրահատության, որը տեւել Է վեց ժամ: Ավելորդ քաշի պատճառով երիտասարդը լյարդի, սրտի եւ թոքերի հետ կապված խնդիրներ ուներ:
Բժշկի խոսքով՝ պացիենտի վիճակը բարելավվել Է: Վան Խաոնանը հայտարարել Է, որ՝ ինքն այդ արդյունքներին հասել Է սննդի եւ ֆիզիկական բեռնվածության նկատմամբ հսկողության շնորհիվ: Պատանին, որն այժմ կշռում Է 192 կիլոգրամ, պլանավորում Է քաշը նվազեցնել մինչեւ 100 կիլոգրամ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Самый тяжелый человек Китая сбросил 142 килограмма за полгода
Самый тяжелый человек Китая Ван Хаонань, весивший 334 килограмма, за полгода похудел на 142, вырос на пару сантиметров, а его нога уменьшилась на четыре размера, этого удалось достичь благодаря операции по уменьшению желудка, контролю над питанием и физическим нагрузкам, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Вес 19-летнего выходца из провинции Шаньдун в 2018 году достигал 334 килограмм. В мае того года местный медицинский университет и более десятка больниц запустили общественную кампанию "Найти первого толстяка" и пообещали трем пациентам с самым большим весом бесплатное лечение.
В июле 2018 года Ван Хаонаню провели шестичасовую операцию по уменьшению желудка.
Из-за лишнего веса у молодого человека были проблемы с печенью, сердцем и легкими. По словам врача, состояние пациента улучшилось.
По словам самого Ван Хаонаня, он добился этих результатов благодаря контролю над питанием и физическим нагрузкам.