Ֆրանսիայի իշխանությունները գրիպի լուրջ բռնկում են արձանագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի առողջապահության ազգային գործակալությունը փետրվարի 7-ին հայտնել Է, որ հոկտեմբեր ամսից երկրում գրիպից արդեն հազարից ավելի մարդ Է մահացել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Գրիպից մահերի թվաքանակի նախնական գնահատումները ցույց են տալիս, որ մահացել Է շուրջ 1,1 հազար մարդ»,-ասված Է գործակալության կայքում հրապարակված հաղորդագրության մեջ: Նշվում Է, որ նման թվով մահվան դեպքեր են գրանցվել անցյալ տարվա հոկտեմբերից մինչեւ 2019 թվականի հունվարի 20-ն ընկած ժամանակաշրջանում:
Հաղորդագրության համաձայն, վերջին ժամանակներս գրիպն արագորեն տարածվում Է: Վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում ավելի քան 12 հազար մարդ Է բուժօգնության դիմել գրիպի կասկածանքով, նրանցից գրեթե 2 հազարը հոսպիտալացվել են, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Власти Франции сообщили о серьезной вспышке гриппа
Национальное агентство здравоохранения Франции в четверг сообщило, что с октября от гриппа в стране умерло уже более тысячи человек, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Первоначальные оценки количества смертей от гриппа указывают, что погибли около 1,1 тыс. человек", - говорится в сообщении, опубликованном на сайте агентства.
Отмечается, что такое число случаев летального исхода зафиксировано в период с октября прошлого года до 20 января 2019 года.
Согласно сообщению, в последнее время вспышка гриппа набирает обороты. Более 12 тыс. человек за последнюю неделю обратились за медицинской помощью из-за подозрений на грипп, почти 2 тыс. человек их них были госпитализированы.