ԱՄՆ-ն աչալուրջ կհետեւի Իրանի քայլերին. Թրամփ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգները մտադիր Է աչալուրջ հետեւել Իրանի գործողություններին եւ արդեն սահմանել Է պատմության մեջ ամենախիստ պատժամիջոցները՝ երաշխավորելու համար, որ Թեհրանը երբեք միջուկային զենք չի ունենա: Փետրվարի 5-ին այս մասին հայտարարել Է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփն՝ ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Սենատի եւ Ներկայացուցիչների պալատի առջեւ հանդես գալով «Երկրի դրության մասին» ամենամյա ուղերձով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Իմ վարչակազմը վճռական միջոցներ Է ձեռնարկել պետական մակարդակով ահաբեկչության գլխավոր հովանավորին՝ Իրանի արմատական վարչակարգին, հակազդելու համար»,- ասել Է Թրամփը:
«Մենք աչքից բաց չենք թողնի այն վարչակարգին, որը վանկարկում Է «Մա՛հ Ամերիկային» եւ ցեղասպանությամբ Է սպառնում հրեա ժողովրդին»,- նշել Է Թրամփը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп заявил, что США будут неусыпно следить за шагами Ирана
Соединенные Штаты намерены неусыпно следить за действиями Ирана и уже ввели самые жесткие в истории санкции, чтобы гарантировать, что Тегеран никогда не будет обладать ядерным оружием. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом заявил во вторник президент США Дональд Трамп, выступая перед Сенатом и Палатой представителей Конгресса США с ежегодным посланием "О положении страны".
"Моя администрация предприняла решительные меры для противодействия главному спонсору терроризма на государственном уровне - радикальному режиму в Иране", - заявил Трамп.
"Мы не сведем глаз с режима, который скандирует "Смерть Америке!" и угрожает геноцидом еврейского народа", - отметил Трамп.