Նաթանյահուն Իրանին մեղադրել է Իսրայելի վրա ամենօրյա կիբեռգրոհների մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանն Իսրայելի վրա ամենօրյա կիբեռգրոհներ Է իրականացնում: Հունվարի 29-ին այս հայտարարությամբ հանդես Է եկել Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն՝ Թել Ավիվում ելույթ ունենալով Cybertech-2019 կիբեռտեխնոլոգիաներին նվիրված խորհրդաժողովում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: «Իրանն Իսրայելի վրա կիբեռգրոհներ Է իրականացնում ամենօրյա հիման վրա: Մենք հսկում ենք այդ գրոհները: Մենք տեսնում ենք այդ կիբեռգրոհները եւ ամեն անգամ դիմագրավում ենք դրանք»,- հայտարարել Է վարչապետը: Խորհրդաժողովում Նաթանյահուի ելույթի տեսագրությունը տարածել Է նրա մամուլի ծառայությունը:
«Իրանն սպառնալիք Է մեզ (Իսրայելի – ծանոթ. խմբ.) համար նաեւ շատ այլ ոլորտներում: Միայն վերջին 24 ժամում մենք նրանցից (Իրանից) լսել ենք մեզ ոչնչացնելու, մեր քաղաքներին հրթիռահարվածներ հասցնելու սպառնալիքներ: Մենք հիշում ենք այդ սպառնալիքները, բայց դրանք տպավորություն չեն գործում մեզ վրա, որովհետեւ մենք գիտենք, որ ուժեղ ենք ինչպես պաշտպանության, այնպես Էլ հարձակման հարցում»,- հավելել Է վարչապետը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Нетаньяху обвинил Иран в ежедневных кибератаках на Израиль
Иран осуществляет кибератаки на Израиль на ежедневной основе. С таким заявлением выступил во вторник премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху на конференции по кибертехнологиям Cybertech-2019 в Тель-Авиве, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Иран осуществляет кибератаки на Израиль на ежедневной основе. Мы отслеживаем эти атаки. Мы видим эти кибератаки и отражаем их каждый раз", - заявил премьер. Видео выступления Нетаньяху на конференции распространила его пресс-служба.
"Иран является угрозой для нас [Израиля - прим. ТАСС]и во многих других сферах. Только за последние 24 часа мы слышали от них [Ирана] угрозы нас уничтожить, нанести ракетные удары по нашим городам. Мы помним об этих угрозах, но они не производят на нас впечатления, потому что мы знаем, что сильны как в защите, так и в нападении", - добавил премьер.