Հնդկաստանից ԱՄՆ թռչող ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել Ղազախստանում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկական Air India ավիաընկերությանը պատկանող ինքնաթիռը Նյու Դելի-Չիկագո չվերթի ժամանակ արտակարգ վայրէջք է կատարել Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը` հղում անելով Ղազախստանի Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի և Արդյունաբերության և ենթակառուցվածքների զարգացման նախարարության մամուլի ծառայություններին:
«Ինքնաթիռը տեղական ժամանակով 07:30-ին արտակարգ վայրէջք է կատարել Նուրսուլթան Նազարբաևի անվան միջազգային օդանավակայանում: Պատճառը ուղևոր կանանցից մեկի ինքնազգացողության կտրուկ փոփոխությունն էր: Նրա մոտ ասթմայի նոպա էր սկսվել: Ուղևորը երկու ազգականների ուղեկցությամբ փոխադրվել է քաղաքային հիվանդանոց»,- գրված է հաղորդագրությունում:
Չվերթն իրականացնող Boeing 777 ինքնաթիռում եղել են 341 ուղևորներ ու անձնակազմի 19 անդամները:
«Նուրսուլթան Նազարբաևի անվան միջազգային օդանավակայանում Air India ավիաընկերության օդանավին ցուցաբերվել է անհրաժեշտ աջակցություն: Ինքնաթիռը Աստանայի օդանավակայանից շարունակել է դեպի Չիկագո իր թռիչքը տեղի ժամանակով 12:30-ին»,- հայտնել են մամուլի ծառայությունից:

Самолет Air India совершил экстренную посадку в Астане из-за проблем с пассажиркой
Самолет авиакомпании Air India, летевший по по маршруту Нью-Дели - Чикаго, в субботу совершил экстренную посадку в Астане и запросил медицинскую помощь больной пассажирке. Как передаетАрменпресссо ссылкой наТасс,об этом сообщили в пресс-службе Комитета гражданской авиации министерства индустрии и инфраструктурного развития Казахстана.
"В 07:30 (04:30 мск) воздушное судно произвело экстренную посадку в международном аэропорту Нурсултан Назарбаев. Причина - ухудшение состояния здоровья пассажирки с диагнозом "астма". Женщина в сопровождении двух родственников была направлена в городскую больницу №2", - говорится в сообщении.
В салоне самолета Boeing 777 находились 341 пассажир и 19 членов экипажа.
"В международном аэропорту Нурсултан Назарбаев вовремя были оказаны все необходимые услуги (заправка топливом, технический осмотр) для воздушного судна авиакомпании Air India. Самолет вылетел из аэропорта Астаны в 12:03 (09:03 мск) в Чикаго", - уточнили в пресс- службе.