Թեհրանը Վենեսուելայի իրադարձությունները համարում Է ԱՄՆ-ի միջամտության արդյունքը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թեհրանը Վենեսուելայի իրադարձությունները համարում Է երկրի ներքին գործերին ԱՄՆ-ի միջամտության արդյունքը, հույս ունի, որ քաղաքական հակասությունները կլուծվեն խաղաղ ճանապարհով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է Իրանի ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Բահրամ Քասեմին:
«Իրանը հանդես Է գալիս Վենեսուելայի ներքին գործերին ցանկացած միջամտության, ինչպես նաեւ անօրինական եւ ոչ կառուցողական քայլերի՝ որպես հեղաշրջման փորձի դեմ, եւ պաշտպանում Է այս երկրի կառավարությանն ու ժողովրդին»,-ասված Է Քասեմիի հայտարարության մեջ, որը մատնանշել Է «ԱՄՆ-ի բացահայտ միջամտությունը» Վենեսուելային գործերին:
Իրանի ԱԳ նախարարության ներկայացուցիչը նաեւ հույս Է հայտնել, որ Վենեսուելայի ներքին քաղաքական հակասությունները եւ խնդիրները կհաջողվի լուծել օրինական լծակների օգնությամբ եւ խաղաղ ճանապարհով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

МИД Ирана считает события в Венесуэле результатом вмешательства США
Тегеран считает события в Венесуэле результатом вмешательства США во внутренние дела страны, надеется на решение политических противоречий мирным путём.Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом заявил официальный представитель МИД Ирана Бахрам Касеми.
"Иран выступает против любого вмешательства во внутренние дела Венесуэлы, а также незаконных и неконституционных шагов, как попытка переворота, и поддерживает правительство и народ этой страны", - говорится в заявлении Касеми, который указал на "открытое вмешательство США" в дела Венесуэлы.
Представитель МИД Ирана также выразил надежду, что внутриполитические противоречия и проблемы Венесуэлы удастся как можно скорее решить при помощи законных рычагов и мирным путём.