Մեծ Բրիտանիայում հնարավոր է Եվրամիությանն անդամակցության շուրջ երկրորդ հանրաքվեն. Ֆարաջ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի քաղաքական գործիչ, Մեծ Բրիտանիայի Անկախության կուսակցության նախկին առաջնորդ (2006 – 2009 եւ 2010 – 2016) Նայջել Ֆարաջը գտնում Է, որ Մեծ Բրիտանիայում հնարավոր Է Եվրամիությանը երկրի անդամակցության շուրջ երկրորդ հանրաքվեի անցկացումը: Այս կարծիքը նա հունվարի 16-ին հայտնել Է Sky News հեռուստաընկերությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մեծ Բրիտանիան, «հավանաբար, պատրաստվում Է երկրորդ հանրաքվեին», եւ խորհրդարանականները, մերժելով Brexit-ի շուրջը վարչապետ Թերեզա Մեյի գործարքը, (խորհրդարանում) համաձայնագրի նկատմամբ այն վերաբերմունքն են ցույց տվել, ինչին այն արժանի Էր»: «Վեսթմինսթերում եռանդուն ջանքեր կգործադրվեն» Եվրամիությանն անդամակցության շուրջը «երկրորդ հանրաքվեի անցկացման ուղղությամբ», նշել Է քաղաքական գործիչը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Фараж считает, что в Великобритании возможен второй референдум о членстве в Евросоюзе
Британский политик Найджел Фараж, экс-лидер Партии независимости Великобритании (2006-2009 и 2010-2016) полагает, что в Британии возможно проведение второго референдума о членстве страны в ЕС. Такое мнение он выразил в среду телеканалуSky News, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Великобритания, "вероятно, готовится ко второму референдуму", и парламентарии, отвергнув сделку премьер-министра Терезы Мэй по Brexit, "поступили с соглашением [в парламенте] так, как оно того заслуживает". "В Вестминстере будут предприняты энергичные усилия в направлении проведения второго референдума" о членстве в ЕС, отметил политик.