Հայկ Մարությանն ընդունել է ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ռաֆիկ Մանսուրին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար պարոն Ռաֆիկ Մանսուրին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետը նշել է, որ հայ-ամերիկյան հարաբերությունների բարձր մակարդակն իր արտացոլումն է գտնում նաև երկու երկրների քաղաքների միջև ակտիվ համագործակցության մեջ: Քաղաքապետը նշել է Երևանի առաջնահերթությունները՝ տրանսպորտ, աղբահանություն, բնապահպանություն, և հույս հայտնել, որ ամերիկյան քաղաքների հետ այս ոլորտներում փորձի փոխանակման առիթներ կլինեն:
Գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ռաֆիկ Մանսուրն իր հերթին շնորհավորել է քաղաքապետին և նրա թիմին՝ ընտրությունների ընթացքում տարած տպավորիչ հաղթանակի և քաղաքի կառավարումն ստանձնելու կապակցությամբ: Ամերիկացի դիվանագետը նշել է, որ Հայաստանի և ԱՄՆ բարեկամությունը շատ երկար պատմություն ունի, և գոհունակությամբ նշել է, որ այժմ էլ երկու երկրների միջև բաց երկխոսություն է ընթանում:

YEREVAN, DECEMBER 28, ARMENPRESS. Mayor of Yerevan Hayk Marutyan has held a meeting with Rafik Mansour, Chargé d’Affaires, a.i. of the U.S. Embassy in Yerevan, Armenia, City Hall said.
During the meeting the Armenian capital’s mayor noted that the high level of Armenian-American relations is also reflected in the active cooperation between cities of the two countries. He mentioned the priorities of Yerevan – transportation, waste management, nature protection, and expressed hope that they will have occasions for exchange of experience in these sectors with U.S. cities.
Mansour congratulated Marutyan on the City Council election victory by his team and assuming the governance of the city. He noted that the friendship between Armenia and the United States has a very long history and was pleased to mention that the two countries are having open dialogue in the present also.