ԱՄՆ-ում ոսկեդրամներ են գտել նվիրատվությունների դույլիկում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Լեյթհաուս Փոյնթ քաղաքում (Ֆլորիդայի նահանգ) անհայտ անձը «Փրկության բանակ» քրիստոնեական բարեգործական կազմակերպության նվիրատվությունների կարմիր դույլիկ Է գցել երեք ոսկեդրամ, որոնց գումարը կազմում Է երեք հազար վեց հարյուր ամերիկյան դոլար: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է South Florida Sun Sentinel-ը:
Դրանք մեքսիկական պեսոներ են: Դրանցից յուրաքանչյուրը փաթաթված Է եղել առանձին մեկդոլարանոց թղթադրամով:
«Փրկության բանակի» տեղական բաժանմունքի զարգացման գծով տնօրեն Էլիս Գոսմանի խոսքով՝ Սուրբ Ծննդից առաջ անհայտ անձը կարմիր դույլիկներում թղթադրամներով փաթաթված ոսկեդրամներ Է թողնում արդեն մի քանի տարվա ընթացքում:
Նվիրատրված փողը կհատկացվի սակավ ապահովված ընտանիքների ապրուստը հոգալուն, ինչպես նաեւ զանազան սոցիալական ծրագրերի: «Կարմիր դույլիկները» «Փրկության բանակի» առավել հայտնի փողոցային արշավներից մեկն Է: Ծննդյան տոների ժամանակ կազմակերպության կամավորները քայլում են փողոցներով՝ անցորդներին խրախուսելով նվիրատվություններ անելու կափարիչի կտրվածքով ոճավորված կարմիր դույլիկներում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В США в ведерке для пожертвований нашли золотые монеты
В американском городе Лайтхаус Пойнт (штат Флорида) неизвестный положил в красное ведерко для пожертвований христианской благотворительной организации "Армия спасения" три золотые монеты на сумму три тысячи шестьсот долларов США. Как передает Арменпресс, об этомпишетSouth Florida Sun Sentinel.
Это были мексиканские песо. Каждая из них была завернута в отдельную долларовую купюру.
По словам директора по развитию местного отделения "Армии спасения" Элис Госсман, перед Рождеством неизвестный оставляет в красных ведерках золотые монеты, аккуратно завернутые в купюры, уже на протяжении нескольких лет.
Пожертвованные деньги пойдут на еду и жилье для малообеспеченных семей, а также различные социальные программы.
"Красные ведерки" — одна из наиболее известных уличных кампаний "Армии спасения". Во время Рождественского сезона волонтеры организации ходят по улицам, вдохновляя прохожих сделать пожертвования в стилизованные красные ведерки с прорезью в крышке.