Բերդ քաղաքում մոր և որդու սպանության կասկածանքով 27-ամյա երիտասարդ է ձերբակալվել
ԵՐԵՎԱԲՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքում մոր և որդու սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Բերդի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով իրականացված անհետաձգելի քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում սպանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է Տավուշի մարզի 27 ամյա երիտասարդ բնակիչ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Ավելի վաղ քննչական կոմիտեն հայտնել էր, որ 2018թ. դեկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը Բերդ քաղաքի Ուտիքի փողոցի տներից մեկում ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը սուր, կտրող-ծակող գործիքով հարվածներ է հասցրել նույն տան երկու բնակիչների, ովքեր ստացած մարմնական վնասվածքներից տեղում մահացել են: Նախաքննության տվյալներով վերջիններս մայր ու որդի են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչության Բերդի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (երկու կամ ավելի անձանց սպանություն):
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ: Նախաքննությունը շարունակվում է:

Задержан подозреваемый в убийстве женщины и ее сына
Следственный комитет Армении сообщил о задержании подозреваемого в жестоком убийстве пожилой женщины и ее сына в армянском городе Берд.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении, задержанный является 27-летним жителем Тавушской области Армении.
Ранее сообщалось, что в ночь на 24 декабря в доме на улице Утика г. Берда предполагаемый преступник нанес острым колюще-режущим предметомударыдвоим гражданам, которые скончались на месте. Прибывшая на место происшествия оперативная группа выяснила, что были убиты Арусяк Д. (1931 года рождения) и Грач Д. (1961 года рождения). Им были нанесены ранения колюще-режущими предметами.
По данным следствия, погибшие - 87-летняя женщина и ее 57-летний сын, назначена судебно-медицинская экспертиза.
В следственном отделе возбуждено уголовное дело по признакам1-гопункта2-йчасти104-йстатьи (Убийство двух и более лиц) УК Армении. Предварительное следствие продолжается.
Полиция Армении задержала подозреваемого в страшном убийстве двух человек в городе Берд Тавушской областиАрмении. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
Отмечается, что подозреваемый был пойман при попытке покинутьАрмению. Имя задержанного при этом не сообщается.