ՀՔԾ պետը ներկայացրեց Մարտի 1-ի գործով կատարված աշխատանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին 6 ամիսների ընթացքում միայն Մարտի 1-ի գործով հարցաքննվել է ավելի քան 1000 անձ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Հատուկ քննչական ծառայության օրվան նվիրված միջոցառման ժամանակ տեղեկացրեց ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը:
«Մարտի 1-ի գործով կատարվել է ավելի քան 40 խուզարկություն: Քաղաքացիներից և պետական տարբեր հիմնարկներից կատարվել է 85 առգրավվում , նշանակվել է 23 փորձաքննություն, այդ թվում՝ բարդ համալիր: Փորձաքննության է ներկայացվել 146 միավոր հրազեն ,մեծ քանակությամբ զինամթերք»,- ասաց Խաչատրյանը և հավելեց, որ եթե այս գործին ավելացվեն նաև քննիչների կողմից դատական վերահսկողության շրջանակներում քննվող բողոքներով դատական նիստերին մասնակցությունը, քննիչների կողմից ներկայացված միջնորդությունները, ապա պատկերացում կկազմվի միակ մեկ քրեական գործով քննիչների կատարած աշխատանքի իրական ծավալի մասին:

YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. Over the past six months more than 1000 people have been questioned over the 2008 March 1 case, Head of the Special Investigation Service Sasun Khachatryan said during an event dedicated to the Day of the Special Investigation Service, reports Armenpress.
“More than 40 searches have been conducted over the March 1 case. 85 confiscations were made from the citizens and various state structures, 23 examinations have been carried out. 146 units of firearms and large amount of ammunition were submitted for examination”, the SIS chief said.