Իբրահիմովիչը մոտ է «Միլան» տեղափոխվելուն
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Միլան» ֆուտբոլային ակումբի սպորտային տնօրեն Լեոնարդոն հայտարարել է, որ իտալական ակումբը մոտ է «Լոս-Անջելես գելեքս»-ի շվեդ հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչի հետ պայմանագիր ստորագրելուն, ով նախկինում արդեն հանդես եկել է «Միլան»-ում:
Ավելի վաղ հաղորդում էր, որ «Միլան»-ը վեցամսյա պայմանագիր է առաջարկել շվեդ հարձակվողին՝ այն մեկ տարով երկարաձգելու հնարավորությամբ: Իբրահիմովիչն իր հերթին ցանկանում է ստանալ 18-ամսյա երաշխավորված համաձայնագիր: Հարձակվողի պայմանագիրն ամերիկյան ակումբի հետ ավարտվում է մեկ տարուց:
«Իբրահիմովիչը շատ մոտ է «Միլան» տեղափոխվելուն, դա փաստ է: Այժմ մանրամասների մեջ մտնելու ժամանակը չէ, բայց դա արդեն այժմ ավելին է, քան գաղափարը: Զլատանն ունի յուրահատուկ որակներ, պայքարում է և կարողանում մոտիվացնել մյուս խաղացողներին դաշտում և դրանից դուրս»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, Լեոնարդոյի խոսքերն է մեջբերում Sky Sports-ը:

Ибрагимович крайне близок к возвращению в «Милан»
Спортивный директор «Милана» Леонардо заявил, что итальянский клуб близок к подписанию соглашения с нападающим «Лос-Анджелес Гэлакси» Златаном Ибрагимовичем, который ранее уже выступал за «Милан».
Как передает Арменпресс со ссылкой на championat.com, ранее в СМИ сообщалось, что итальянский клуб предлагает форварду шестимесячный контракт с возможностью продления на год. Ибрагимович в свою очередь хочет получить гарантированное 18-месячное соглашение. Контракт форварда с «Лос-Анджелес Гэлакси» истекает через год.
«Ибрагимович крайне близок к переходу в „Милан“, это факт. Сейчас не время вдаваться в детали, но это уже больше, чем просто мысль. Златан обладает особыми качествами, борется и умеет мотивировать других игроков на поле и за его пределами», — приводит слова Леонардо Sky Sports.