ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց 2019թ. պետական բյուջեի նախագծին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը միաձայն դրական եզրակացություն տվեց 2019թ. պետական բյուջեի նախագծին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին որոշում կայացվեց նոյեմբերի 12-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցած Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում:
«Այս նախագիծն ունի մի քանի առանձնահատուկ հանգամանքներ, որոնք էական են քննարկումների համար: Առաջինն այն է, որ պետական բյուջեի փիլիսոփայությունը մեծ իմաստով պահպանված է, և համապատասխանում է այն մարտահրավերներին, որոնք կանգնած են մեր առջև: Նաև առաջին անգամ 2019թ. բյուջեն ներկայացվում է ծրագրային բյուջետավորման ձևաչափով»,- ասաց հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը:

Постоянная комиссия НС Армении по экономическим вопросам одобрила проект бюджета на 2019 год
Постоянная комиссия НС Армении по экономическим вопросам одобрила проект бюджета на 2019 год. Как передает «Арменпресс», решение об этом было принято на заседании Постоянной комиссии НС Армении по экономическим вопросам 12-го ноября.
«Этот законопроект имеет некоторые особенности, существенные для их обсуждения. Первая – философия госбюджета, в основном, сохранена и соответствует стоящим перед нами вызовам. Впервые проект бюджета на 2019 год представлен в формате программного бюджетирования»,- сказал председатель Постоянной комиссии НС Армении по экономическим вопросам Хосров Арутюнян.