Սուրեն Պապիկյանն ուղերձ է հղել տեղական ինքնակառավարման 22-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի պաշտոնակատար Սուրեն Պապիկյանն ուղերձ է հղել տեղական ինքնակառավարման 22-ամյակի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Տեղական ինքնակառավարման մարմինների հարգելի ներկայացուցիչներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ՝ մասնագիտական տոնի 22-ամյակի կապակցությամբ։
Տեղական ինքնակառավարման համակարգի լիարժեք ձևավորումն ու կայացումը հանդիսանում է նոր Հայասատանի կարևորագույն առաջնահերթություններից մեկը, քանզի հենց համայնքներն են հանդիսանում յուրաքանչյուր պետության ժողովրդավարության հիմնասյունն ու քաղաքական և քաղաքացիական իրավունքների իրականացման առաջնային օղակը։
Տեղական ինքնակառավարումը, հանդիսանալով բնակչությանն ու նրա հոգսերին ամենամոտ կանգնած ինստիտուտը, իրական հնարավորություն է ստեղծում իշխանության և քաղաքացիների միջև հետադարձ կապի, ինչպես նաև հանրային իշխանությունների կողմից որոշումների կայացման գործընթացում բնակչության և քաղաքացիական հասարակության արդյունավետ մասնակցության համար՝ ապահովելով երկրի կայուն, հաջորդական, էվոլուցիոն զարգացումը։
Այս տոնական օրը ցանկանում եմ երախտագիտության խոսքեր հղել համայնքների բոլոր ղեկավարներին, ավագանու անդամներին, համայնքային ծառայողներին, համայնքային ենթակայության կառուցների աշխատակիցներին և ոլորտի հիմնախնդիրներով զբաղվող քաղաքացիական ու հասարակական միավորումների ներկայացուցիչներին իրենց պատասխանատու, նվիրված և սրտացավ աշխատանքի համար՝ մաղթելով հաջողություններ և պտղաբեր աշխատանք՝ ի բարօրություն մեր համայնքների զարգացման ու շենացման»։

Acting minister Suren Papikyan addresses message on 22nd anniversary of local self-government
YEREVAN, NOVEMBER 10, ARMENPRESS. Acting minister of territorial administration and development Suren Papikyan addressed a congratulatory message on the 22nd anniversary of local self-government, the ministry told Armenpress.
The message says: “Dear representatives of local self-government bodies,
I warmly congratulate you on the 22nd anniversary of your professional day.
The complete formation and establishment of local self-government system is one of the most important priorities of new Armenia as the communities are the main pillars of democracy of each state and the primary channel of implementation of political and civil rights.
The local self-government – the institute closest to the people and their needs, creates a real opportunity for a feedback between the leadership and the citizens, as well as for the effective participation of the citizens and civil society to the decision-making process by the public authorities, by ensuring the country’s sustainable, progressive and evolutionary development.
On this day I want to express my gratitude to all community leaders, city council members, community servants, as well as representatives of civil and public unions dealing with the field for their responsible, dedicated work, wishing success and productive work for the development and prosperity of our communities”.