Վրաստանի նախագահը ներում շնորհեց 83 դատապարտյալների
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլին հրապարակել Է համաներման հերթական ակտը, որը վերաբերել Է 83 դատապարտյալների: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է կալանավորների համաներման պետական հանձնաժողովի նախագահ Զվիադ Քորիձեն: Վրաստանի բանտերն օգոստոսի 2-ին լքել են 40 դատապարտյալներ, որոնցից մեկը կին Է:
Ինչ վերաբերում Է մնացած 43 դատապարտյալներին, ապա կրճատվել են նրանց պատժաժամկետները: Նրանց թվում Է երկու կին, մեկ անչափահաս, ինչպես նաեւ անժամկետ կալանքի դատապարտված մեկը, որի համար նախագահը ազատման կոնկրետ ժամկետ Է սահմանել:

Президент Грузии помиловал 83 осужденных, среди которых бессрочно осужденный
Президент Грузии издал очередной акт помилования, который коснулся 83 осужденных, сообщил председатель государственной комиссии попомилованию заключенных Звиад Коридзе.
Тюрьмы Грузии вчетверг покинули 40 осужденных, изних одна женщина, передаетАрменпресссо ссылкой наSputnik.
Что касается остальных 43 осужденных, то им сократили срок отбывания наказания. Среди них две женщины, один несовершеннолетний, атакже один приговоренный кбессрочному заключению, которому президент определил конкретную дату освобождения.