Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Սայմոն Մըքդոնալդին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի և համագործակցության նախարարության մշտական քարտուղար և դիվանագիտական ծառայության ղեկավար Սայմոն Մըքդոնալդին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է Մըքդոնալդի այցը Հայաստան՝ նշելով, որ բարձր մակարդակի փոխայցելությունները նպաստում են երկու երկրների միջև երկխոսության ընդլայնմանը:
Բրիտանացի բարձրաստիճան դիվանագետը գովեստով է արտահայտվել վերջին շրջանում Հայաստանում տեղի ունեցած իրադարձությունների, դրանց խաղաղ, Սահմանադրության շրջանակում հանգուցալուծման և այդ գործում Հանրապետության նախագահի դերի մասին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-բրիտանական համագործակցության հեռանկարների վերաբերյալ: Նրանք համակարծիք են եղել, որ կա գործակցության մեծ ներուժ և բազմաթիվ ուղղություններ, որտեղ հնարավոր է առավել շոշափելի արդյունքների հասնել:

Президент Армении принял постоянного секретаря министерства иностранных дел Великобритании
Президент Армении Армен Саркисян 6 июля принял постоянного секретаря министерства иностранных дел Великобритании сэра Саймона Макдональда.
Армен Саркисян поприветствовал визит сэра Макдональда в Армению, отметив, что взаимные визиты на высоком уровне способствуют расширению диалога между двумя странами.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, британский дипломат высоко оценил мирное урегулирование недавних событий в Армении в рамках Конституции и роль президента в этом процессе.
Собеседники обменялись мнениями о перспективах армяно-британского сотрудничества. Они согласились, что существует большой потенциал для сотрудничества и много направлений, где могут быть достигнуты самые ощутимые результаты.