ՀԱՊԿ-ում կարեւորել են Հայաստանի հետ ինտենսիվ համագործակցության շարունակումը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարւտուղար Յուրի Խաչատուրովը հույս Է հայտնել, որ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում Նիկոլ Փաշինյանի ընտրվելուց հետո կշարունակվի ինտենսիվ համագործակցությունը հանրապետության հետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 8-ին հաղորդվում Է կազմակերպության կայքում:
«Ինտենսիվ համագործակցության շարունակում եմ ակնկալում ՀԱՊԿ-ի ամրապնդման, նրա առջեւ ծառացած խնդիրների լուծման գործում՝ կազմակերպության անդամ բոլոր պետությունների օրինական շահերի հաշվառմամբ»,-ասված Է Խաչատուրովի հայտարարության մեջ:
ՀԱՊԿ-ի ղեկավարը շնորհավորել Է Փաշինյանին վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ վստահություն հայտնել, որ «քաղաքական փորձը եւ համաժողովրդական աջակցությունը» թույլ կտան Հայաստանի կառավարությանն ամենակարճ ժամանակում իրականացնել հայտարարված բարեփոխումները:

В ОДКБ выразили надежду на продолжение сотрудничества с Арменией
Генеральный секретарь ОДКБ Юрий Хачатуров выразил надежду напродолжение интенсивного сотрудничества сАрменией после избрания Никола Пашиняна премьер-министром республики.Как передает Арменпресс, об этом сообщается вовторник насайте организации.
"Рассчитываю напродолжение интенсивного сотрудничества вделе укрепления ОДКБ, решения стоящих перед ней задач сучетом законных интересов всех государств-членов организации",— говорится взаявлении Хачатурова.
Глава ОДКБ поздравил Пашиняна сизбранием напост премьера ивыразил уверенность, что "политический опыт ивсенародная поддержка" позволят правительству Армении вкратчайшие сроки осуществить заявленные реформы.