ՀԱՊԿ-ում կարեւորել են Հայաստանի հետ ինտենսիվ համագործակցության շարունակումը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարւտուղար Յուրի Խաչատուրովը հույս Է հայտնել, որ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում Նիկոլ Փաշինյանի ընտրվելուց հետո կշարունակվի ինտենսիվ համագործակցությունը հանրապետության հետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 8-ին հաղորդվում Է կազմակերպության կայքում:
«Ինտենսիվ համագործակցության շարունակում եմ ակնկալում ՀԱՊԿ-ի ամրապնդման, նրա առջեւ ծառացած խնդիրների լուծման գործում՝ կազմակերպության անդամ բոլոր պետությունների օրինական շահերի հաշվառմամբ»,-ասված Է Խաչատուրովի հայտարարության մեջ:
ՀԱՊԿ-ի ղեկավարը շնորհավորել Է Փաշինյանին վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ վստահություն հայտնել, որ «քաղաքական փորձը եւ համաժողովրդական աջակցությունը» թույլ կտան Հայաստանի կառավարությանն ամենակարճ ժամանակում իրականացնել հայտարարված բարեփոխումները:

CSTO attaches importance to continuation of intensive cooperation with Armenia
YEREVAN, MAY 8, ARMENPRESS. Yuri Khachaturov, Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), expressed hope that the intensive cooperation with Armenia will continue after election of Nikol Pashinyan as Prime Minister, reports Armenpress.
“I expect continuation of intensive cooperation on strengthening the CSTO, solving issues facing it, by taking into account the legal interests of all member states of the organization”, Yuri Khachaturov said in a statement.
The CSTO chief congratulated Pashinyan on being elected as Armenia’s PM and expressed confidence that that the “political experience and the pan-national support” will enable the Armenian government to implement the reforms as announced within a short period of time.