Մենք պատրաստ ենք ուղիղ բանակցությունների. Իջևանում կայացավ Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած հանրահավաքը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստ է ԱԺ Հանրապետական խմբակցության բոլոր պատգամավորների հետ քննարկել ստեղծված իրավիճակը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Փաշինյանը հայտարարեց Իջևանի Ազատամարտիկների հրապարակում կայացած հանրահավաքի ժամանակ: «Մենք պատրաստ ենք հանդիպել բոլորի հետ մեզ համար ընդունելի ձևաչափերով»,- ընդգծեց Փաշինյանը:
«Ես ծնունդով իջևանցի եմ, բայց քաղաքական գործունեության մեջ քաղաքացիության զգացումով, ես իջևանցի եմ նույնքան, որքան ղարաբաղցի, ղարաբաղցի եմ նույնքան, որքան եղեգնաձորցի, եղեգնաձորցի եմ նույնքան, որքան գյումրեցի»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ ապրիլի 29-ից ամբողջ հանրապետությունում կվերսկսվեն գործողությունները: «Մեր պայքարը ոչ բռնի և բաց ձեռքերի պայքար է»,-ասաց Փաշինյանը՝ հորդորելով շարժման մասնակիցներին պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները, ոչ մի դեպքում չերթևեկել առանց պետհամարանիշների:
«Բոլոր նրանք, ովքեր կխախտեն այս պայմանները, նրանք մեզ հետ կապ չունեն: Որևէ մեկը չի կարող լկտիությամբ վարկաբեկել շարժումը»,-ասաց նա:

Мы готовы к прямым переговорам – в Иджеване состоялся митинг, организованный НиколомПашиняном
Как передает Арменпресс, об этом он сказал в Иджеване на митинге на площади Ополченцев. «Мы готовы встретиться со всеми в приемлемом для нас формате», - подчеркнул он.
«Я родом из Иджевана, но в политике по чувству гражданственности я настолько же иджеванец, сколь и карабахец, карабахец настолько, насколько и ехегнадзорец, ехегнадзорец настолько, насколько и гюмриец», - сказал Пашинян.
Он сообщил, что с 29 апреля по всей республике возобновятся акции. «Наша борьба – это борьба без насилия и с открытыми руками», - сказал Пашинян, призвав участников акций соблюдать правила уличного движения и не ездить без номерных знаков.
«Все, кто нарушит эти условия – они не с нами. Никто не вправе дискредитировать наше движение», - сказал он.