Մենք պատրաստ ենք ուղիղ բանակցությունների. Իջևանում կայացավ Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած հանրահավաքը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստ է ԱԺ Հանրապետական խմբակցության բոլոր պատգամավորների հետ քննարկել ստեղծված իրավիճակը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Փաշինյանը հայտարարեց Իջևանի Ազատամարտիկների հրապարակում կայացած հանրահավաքի ժամանակ: «Մենք պատրաստ ենք հանդիպել բոլորի հետ մեզ համար ընդունելի ձևաչափերով»,- ընդգծեց Փաշինյանը:
«Ես ծնունդով իջևանցի եմ, բայց քաղաքական գործունեության մեջ քաղաքացիության զգացումով, ես իջևանցի եմ նույնքան, որքան ղարաբաղցի, ղարաբաղցի եմ նույնքան, որքան եղեգնաձորցի, եղեգնաձորցի եմ նույնքան, որքան գյումրեցի»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ ապրիլի 29-ից ամբողջ հանրապետությունում կվերսկսվեն գործողությունները: «Մեր պայքարը ոչ բռնի և բաց ձեռքերի պայքար է»,-ասաց Փաշինյանը՝ հորդորելով շարժման մասնակիցներին պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները, ոչ մի դեպքում չերթևեկել առանց պետհամարանիշների:
«Բոլոր նրանք, ովքեր կխախտեն այս պայմանները, նրանք մեզ հետ կապ չունեն: Որևէ մեկը չի կարող լկտիությամբ վարկաբեկել շարժումը»,-ասաց նա:

We are ready for direct talks – Nikol Pashinyan
YEREVAN, APRIL 28, ARMENPRESS. Head of “Yelk” bloc parliamentary faction Nikol Pashinyan is ready to discuss the current situation with all the MPs representing the Republican Party of Armenia, ARMENPRESS reports Pashinyan announced during the Ijevan rally. “We are ready to meet with anyone in the formats that will be acceptable for us”, he underlined.
Pashinyan reaffirmed that starting from April 29 actions of civil disobedience will kick off throughout the Republic. “Our struggle is a non violent struggle with open hands”, Pashinyan said, urging the participants of movement to maintain road traffic rules and in no case drive without vehicle registration plates.
“Anyone who will violate those requirements has nothing to do with us. No one can discredit the movement by audacity”, he said.