Արմեն Ջիգարխանյանը դուրս Է եկել կոմայից
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմեն Ջիգարխանյանը դուրս Է եկել կոմայից: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ գործակալությանը հայտնել Է ՌԴ մայրաքաղաքի բժշկական շրջանների մի աղբյուր: «Արմեն Բորիսովիչը դուրս Է եկել կոմայից եւ այժմ գիտակից վիճակում Է, արտիստի վիճակը կայուն Է: Այսօր նրան կփոխադրեն մայրաքաղաքի լավագույն կլինիկաներից մեկը»,- պարզաբանել Է աղբյուրը՝ հավելելով, որ ներկայում Ջիգարխանյանի ախտորոշումը պարզ չԷ:
Ապրիլի 26-ին ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստը տեղափոխվել Էր Մոսկվայի հիվանդանոցներից մեկը եւ միացվել թոքերի արհեստական օդափոխման ապարատին: Հաղորդվել Է, որ Ջիգարխանյանին հոսպիտալացրել են ինֆարկտով, նրա վիճակը գնահատվել Է միջին աստիճանի ծանրության: Դերասանի իրավաբան Էլինա Մազուրը հավաստել Է հոսպիտալացման փաստը՝ հայտարարելով, որ հոսպիտալացումը ձմռանը մինչեւ վերջ չբուժված թոքերի բորբոքման հետեւանքն Է:
Սա տարեսկզբից դերասանի արդեն երրորդ հոսպիտալացումն Է. առաջին անգամ նա հոսպիտալացվել Էր հունվարի 18-ին, ըստ վարկածներից մեկի՝ պատճառը դարձել Էին սրտի հետ կապված խնդիրները, ըստ մյուսի՝ գրիպը: Երկրորդ անգամ Ջիգարխանյանին շտապ հիվանդանոց են հասցրել հունվարի 31-ին սրտի նոպայով, որի պատճառը բարդացումներն Էին թոքաբորբից հետո:

Джигарханян вышел из комы
АктерАрмен Джигарханянвышел из комы. Как передает Арменпресс, об этом агентствуТАССсообщил источник в медицинских кругах столицы.
«Армен Борисович вышел из комы и находится сейчас в сознании, состояние артиста стабильное. Завтра его переведут в одну из лучших столичных клиник», — пояснил источник, добавив, что диагноз Джигарханяна в настоящее время не установлен.
Ранее 26 апреля народный артист СССР был доставлен в одну из московских больниц и был подключен к аппарату искусственной вентиляции легких. Сообщалось, что Джигарханяна госпитализировали с инфарктом, его состояние оценивалось как средней степени тяжести. Юрист актераЭлина Мазурподтвердила факт госпитализации, заявив, что госпитализация — последствие не долеченного зимой воспаления легких
Это уже третья госпитализация актера с начала года — первый раз он был госпитализирован 18 января, по одной из версий, причиной стали проблемы с сердцем, по другой — грипп. Второй раз Джигарханяна экстренно доставили в больницу 31 января с сердечным приступом, который был вызван осложнениями после пневмонии.