Վարչապետ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդիական համայնքին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի եզդիական համայնքին Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքից, ուղերձում ասվում է.
«Հայաստանի եզդիական համայնքի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա՝ Մալաքե Թաուսի կապակցությամբ:
Հայ և եզդի ժողովուրդների բարեկամությունը դարերի պատմություն ունի: Այդ բարեկամությունը ամրապնդվել է ինչպես համատեղ խաղաղ աշխատանքով, այնպես էլ համատեղ պայքարով: Դրա վառ վկայություններից են 1918 թվականի մայիսյան հերոսամարտերը, որոնց 100-ամյակը նշում ենք այս տարի։
Նոր տարում մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ և ամենայն բարիք: Թող գալիք տարին մեր երկրի բոլոր քաղաքացիների, մասնավորապես՝ Հայաստանի եզդիական համայնքի համար լինի խաղաղ ու արգասաբեր տարի»:

PM Serzh Sargsyan addresses congratulatory message to Yazidi community of Armenia
YEREVAN, APRIL 18, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Serzh Sargsyan addressed a congratulatory message to the Yazidi community on the occasion of their New Year - Meleke Taus, Armenpress reports citing the PM’s office website.
“Dear representatives of the Yazidi community of Armenia,
I cordially congratulate you on the occasion of New Year - Meleke Taus.
The friendship of the Armenian and Yazidi peoples has a centuries-old history. This friendship has strengthened by a joint peaceful work and a joint fight. The vivid evidence of this are the 1918 May heroic battles, the 100th anniversary of which we will celebrate this year.
On the occasion of the New Year I wish you success and all the best. Let the coming year be a peaceful and productive year for all citizens of our country, in particular, the Yazidi community of Armenia”.