Ալան Դունկանը մասնակցել է Սարգսյանի երդմնակալությանը և սեղմել նրա ձեռքը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի և Ամերիկաների հարցերով պետնախարար Ալան Դունկանը, ով Հայաստանում է, շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նա գրառում է կատարել թվիթերյան իր միկրոբլոգում:
«Շնորհավոր, սըր»,- գրել է նա՝ տեղադրելով Երևանում երդմնակալության արարողությունից հետո Արմեն Սարգսյանի հետ ձեռքսեղմման լուսանկարը:
Ավելի վաղ նա տեղադրել էր մարզահամերգային համալիրից ևս մեկ լուսանկար, որտեղ գրել էր. «Պատրաստվելով Հայաստանի նախագահ Սարգսյանի երդմնակալության արարողությանը»:
ՀՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստում երդմամբ Արմեն Սարգսյանը ապրիլի 9-ին ստանձնել է ՀՀ Նախագահի լիազորությունները:

UK’s Minister of State Sir Alan Duncan congratulates President Sarkissian on inauguration in-person in Yerevan
YEREVAN, APRIL 9, ARMENPRESS. Minister of State for Europe and the Americas at the Foreign & Commonwealth Office of the UK Sir Alan Duncan congratulated Armen Sarkissian on being sworn in as President of Armenia.
“Congratulations sir” – Duncan said on Twitter and posted a photo from the April 9 inauguration in Yerevan shaking hands with the President.
Duncan posted another photo on Twitter, posing in front of the Honor Guard at the inauguration venue moments before the event began.