Արմեն Սարգսյանն Աստանայում հանդիպել է ղազախահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ : Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի կողմից նախագահ ընտրված Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 3-ին Ղազախստանի մայրաքաղաք Աստանայում հանդիպում է ունեցել ղազախահայ համայնքի ավելի քան երկու տասնյակ ներկայացուցիչների հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արմեն Սարգսյանի գրասենյակից, դիմելով ՀՀ դեսպանատանը կազմակերպված ընդունելությանը ներկա մեր հայրենակիցներին՝ Արմեն Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի առջև ծառացած արտաքին ու ներքին մարտահրավերները, երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի խորացման ուղղությամբ ՀՀ իշխանությունների կողմից իրականացվող քայլերը, կարևորել Ղազախստանում ապրող հայերի մշակութային, լեզվական, ազգային ինքնատիպության պահպանումը:
Ծավալված մտքերի փոխանակման ընթացքում ՀՀ ընտրված Նախագահը ծանոթացել է հայազգի գործարարների, մշակութային գործիչների գործունեության հիմնական ուղղություններին ու ծրագրերին, հորդորել նրանց ամենայն ջանք գործադրել համայնքի համախմբման նպատակով, աջակցել երիտասարդներին ազգային ոգով դաստիարակելու, ժամանակակից կրթություն ստանալու գործին, ավելի սերտացնել կապերը մայր հայրենիքի հետ:

YEREVAN, APRIL 4, ARMENPRESS. Armen Sarkissian, who was elected President of Armenia by the Parliament on March 2, met with more than two dozen representatives of the Kazakh-Armenian community in Astana on April 3, his Office told Armenpress.
Addressing the community representatives during the reception organized in the Armenian Embassy, the President-elect introduced Armenia’s foreign and domestic challenges, the steps of the country’s leadership aimed at socio-economic development, deepening the Fatherland-Diaspora ties, as well as attached importance to the preservation of cultural, linguistic and national identity of Armenians living in Kazakhstan.
During the meeting Armen Sarkissian got acquainted with the main activity directions and programs of Armenian businessmen, cultural figures, urged them to make efforts aimed at uniting the community, assist the youth in receiving contemporary education, further intensify the ties with the Fatherland.