Ռոտշիլդների դինաստիայի յոթերորդ սերնդի ներկայացուցիչն ընտանեկան բանկը կգլխավոր ամռանը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բարոն Դավիդ դե Ռոտշիլդը Rothschild & Co. ֆինանսական ընկերության վարչության նախագահի պաշտոնը կթողնի այս ամռանը, եւ աշխարհի հնագույն բանկերից մեկը կգլխավոր նրա որդին՝ Ռոտշիլդների դինաստիայի յոթերորդ սերնդի ներկայացուցիչը՝ 37-ամյա Ալեքսանդր դե Ռոտշիլդը:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Financial Times-ը՝ վկայակոչելով իրազեկ աղբյուրներ: Ներկայում Ալեքսանդրն զբաղեցնում Է բանկի վարչության նախագահի գործադիր տեղակալի պաշտոնը: Նա ֆինանսական ընկերությունում աշխատում Է 2008 թվականից, մինչ այդ նա Argan Capital հիմնադրամի աշխատակիցն Էր: Rothschild & Co.-ն ավելի քան 200 տարի առաջ հիմնվել Է Մայեր Ամշել Ռոտշիլդի կողմից, որը դինաստիայի հիմնադիրն Է:
Ընկերությունը ներկա Է 40 երկրների շուկաներում, դրանում աշխատում Է 2,8 հազար մարդ: Բանկի հասույթը 2017 թվականի ապրիլ-սեպտեմբերին կազմել Է 852 մլն եվրո, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Представитель седьмого поколения династии Ротшильдов возглавит семейный банк летом
Барон Давид де Ротшильд уйдет в отставку с поста председателя правления финансовой компании Rothschild & Co этим летом, и один из старейших банков мира возглавит его сын, представитель седьмого поколения династии Ротшильдов 37-летний Александр де Ротшильд. Как передает Арменпресс, об этом пишетThe Financial Times со ссылкой на информированные источники.
В настоящее время Александр занимает пост исполнительного заместителя председателя правления банка. Он работает в финкомпании с 2008 года, до этого он был сотрудником фонда Argan Capital.
Rothschild & Co. был основан более 200 лет назад Майером Амшелем Ротшильдом, основателем династии. Компания присутствует на рынках 40 стран, в ней работают 2,8 тыс. человек. Выручка банка в апреле-сентябре 2017 года составила 852 млн евро.