Օլիմպիական դրոշը ժամանեց Պեկին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օլիմպիական դրոշը Փհենչհանից ժամանել Է Պեկին՝ 2022 թվականի ձմեռային Խաղերի մայրաքաղաք: Ինչպես փետրվարի 28-ին հայտնել Է Սինհուա գործակալությունը, Օլիմպիական խաղերի խորհրդաշանը ողջունելու հանդիսավոր արարողությունը կայացել Է Պեկինի հյուսիսի Յանցինի շրջանում՝ հաջորդ Խաղերի անցկացման երեք վայրերից մեկում:
«Օլիմպիադա-2022-ն սկսեց իր «պեկինյան ժամանակը»,- ասել Է Պեկինում Խաղերի կազմակերպական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հան Ցզիժունը: Արարողությունը կայացել Է Չինական մեծ պարսպի «Բադալին» տեղամասում. դրան ներկա Է եղել ավելի քան 500 մարդ, այդ թվում նաեւ անցած՝ Փհենչհանի Օլիմպիական խաղերի հերոսներ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Олимпийский флаг прибыл на Великую Китайскую стену
Олимпийский флаг прибыл из Пхёнчхана в Пекин - столицу зимних Игр-2022. Как сообщило в среду агентство Синьхуа, тожественная церемония приветствия символа Олимпиады состоялась в районе Яньцин на севере Пекина - одном из трех мест проведения следующих Игр, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Олимпиада-2022 начала свое "пекинское время", - сказал генеральный секретарь организационного комитета Игр в Пекине Хань Цзыжунь.
Церемония прошла на участке Великой Китайской стены "Бадалин": на ней присутствовало более 500 человек, в том числе и герои прошедшей Олимпиады в Пхёнчхане.