Չինաստանում 81-ամյա կինը բարձրագույն կրթության դիպլոմ Է ստացել. «Սինհուա»
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանի բնակչուհիներից մեկը բարձրագույն կրթության դիպլոմ Է ստացել 81 տարեկան հասակում՝ դառնալով Էլեկտրոնային առեւտրի բնագավառի մասնագետ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Սինհուա» գործակալությունը:
Տյանցզինի համալսարանի (Տյանցզին, Հյուսիսային Չինաստան) շրջանավարտ Սյուե Մինսյուն ուսումնական հաստատություն Էր ընդունվել 77 տարեկան հասակում: Ուսուցումը նա անցել Է դիստանցիոն կարգով: «Ուսումն ինձ բավականություն Էր պատճառում, այն ասես պարգեւ լիներ ինձ համար»,-լրագրողներին հայտարարել Է շրջանավարտը:-Կյանքում իմ ուղիով ընթանալն ամենագլխավորն Է եղել ինձ համար: Ինչպես նաեւ՝ դժվարություններին տեղի չտալը եւ առաջ շարժվելու արիություն ունենալը»:

СМИ: в Китае 81-летняя женщина получила диплом о высшем образовании
Жительница Китая получила диплом о высшем образовании в 81 год, став специалистом в области электронной торговли, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
ВыпускницаТяньцзиньского университета (Тяньцзинь, Северный Китай) Сюэ Миньсю поступила в учебное заведение в возрасте 77 лет.
Обучение она проходила дистанционно."Учеба доставляламне удовольствие, онакак награда мне", - заявила выпускница журналистам. - Идти своим путем для меня в жизни было самым главным. А еще - не поддаваться трудностям и иметь мужество двигаться вперед".