Հայաստանում հիմնանորոգվել Է ռուսական ռազմակայանի զինծառայողների երեխաների համար նախատեսված մանկապարտեզը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ռուսական ռազմակայանի՝ Գյումրիի բնակելի զինվորական ավանի տարածքում ավարտվել Է ՌԴ պաշտպանության նախարարության մանկապարտեզի բարեկարգումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունում, կատարվել Է հարկաբաժինների հիմնանորոգում, փոխվել Է տանիքը, տեղակայվել են ջեռուցման, Էլեկտրամատակարարման, կոյուղու եւ օդափոխության նոր համակարգեր:
Նախադպրոցական կրթական հաստատությունը նախատեսված Է ռուսական զորամիավորման զինծառայողների հարյուր երեխա տեղավորելու համար: Ավելի քան 2 հազար քառակուսի մետր տարածքում դասարաններ, խաղասենյակներ, հանգստի եւ սննդի ընդունման սենյակներ են հանդերձվել նախադպրոցական տարիքի հինգ խումբ երեխաների համար: Մանկապարտեզն ունի նաեւ խոհանոց, մարզասրահ, հոգեբանի, լոգոպեդի, երաժշտության ուսուցչի համար նախատեսված կաբինետներ: Մինչեւ 2018 թվականի վերջը բնակելի զինվորական ավանի տարածքում պլանավորվում Է կառուցել մարզադաշտ, խաղային ու մարզական հրապարակներ:

В Армении завершилось строительство детского сада на 100 мест для детей военнослужащих ЮВО
На территории жилого военного городка в г. Гюмри российской военной базы Южного военного округа (ЮВО), дислоцированной в Армении, завершилось обустройство детского сада Министерства обороны РФ.
Как сообщилиАрменпрессв пресс-службе Южного военного округа, в здании выполнен капитальный ремонт помещений, заменена кровля, проведены новые системы отопления, электроснабжения, канализации и вентиляции.
Дошкольное образовательное учреждение, состоящее из двух модулей, рассчитано для размещения 100 детей военнослужащих российского соединения.
На площади более 2 тыс. кв. метров оборудованы классы, игровые комнаты для отдыха и приема пищи для 5 групп детей дошкольного возраста. Также оборудованы помещения для приготовления пищи, спортивный зал и методические кабинеты для персонала - психолога, логопеда, преподавателя музыки.
До конца 2018 года на территории жилого военного городка, запланировано построить стадион, игровые и спортивные площадки.