Թբիլիսիի քաղաքապետը հայտնել Է մետրոյում տեղի ունեցած փլուզումից 14 տուժածների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 30-ի առավոտյան Թբիլիսիի մետրոյի «Վարկետիլի» կայարանում կախովի առաստաղի քանդվելու հետեւանքով տուժածների թիվը հասել Է 14-ի: Այդ մասին լրագրողներին հայտարարել Է Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Նրա խոսքով՝ տուժածների բուժման ծախսերը կստանձնի Թբիլիսիի քաղաքապետարանը: Վրացական ԶԼՄ-ները հայտնում են, որ տուժածների թվում կան անչափահասներ:
Ականատեսները լրագրողներին պատմել են, որ առաստաղը փլվել Է այն պահին, երբ հարթակի վրա գտնվում Էին գնացքի ժամանմանն սպասող մարդիկ: ԶԼՄ-ները նշում են, որ կայարանը վերանորոգվել Էր անցյալ տարի, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Мэр Тбилиси сообщил о 14 пострадавших при обрушении в метро
Число пострадавших в результате произошедшего во вторник утром обрушения подвесного потолка на станции тбилисского метро "Варкетили" увеличилось до 14 человек.Как сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, об этом заявил журналистам мэр Тбилиси Каха Каладзе.
По словам Каладзе, расходы на лечение пострадавших возьмет на себя тбилисская мэрия. Грузинские СМИ сообщают, что среди пострадавших есть несовершеннолетние.
Очевидцы рассказали журналистам, что потолок обвалился в момент, когда на платформе находились люди, ожидавшие прибытия поезда. СМИ отмечают, что станция была отремонтирована в прошлом году.