Չինական սուպերմարկետում Թրամփի սանրվածքով շան ֆիգուր են տեղադրել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շան՝ արեւելյան օրացույցով 2018 թվականի խորհրդանիշի հսկայական ֆիգուրը՝ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ լավ ճանաչելի սանրվածքով ու հոնքերով, հայտնվել Է Չինաստանի Շանսիի նահանգի Տայյուան քաղաքի առեւտրական կենտրոններից մեկի մուտքի մոտ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է People`s Daily China-ի Twitter-ում:
Մեծ սպիտակ ֆիգուրը՝ ոսկեգույն մազերով, հոնքերով ու քթով, վզին կարմիր շարֆով եւ վեր պարզած ցուցամատով, տեղադրվել Է արեւելյան օրացույցով նոր` Շան տարվա նախաշեմին, որը կսկսվի 2018 թվականի փետրվարի 18-ին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В китайском супермаркете установили фигуру собаки с прической Трампа
Гигантская фигура собаки— символа 2018 года повосточному календарю— схорошо узнаваемой прической ибровями американского президента Дональда Трампа появилась возле входа водин изторговых центров китайского города Тайюань впровинции Шаньси, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Большая белая фигура сзолотыми волосами, бровями иносом, красным шарфом нашее иподнятым вверх указательным пальцем была установлена впреддверии нового Года собаки повосточному календарю, который настанет 18 февраля 2018 года.
Пользователи соцсети отмечают, что президент США часто поднимает указательный палец вверх вовремя выступлений либо дебатов, акрасный шарф символизирует столь часто надеваемый Трампом красный галстук.