Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել օրենսդիր եւ գործադիր թեւերի ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 25-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել օրենսդիր եւ գործադիր թեւերի ներկայացուցիչների հետ:
Քննարկվել են 2018թ. հանրապետությունում իրականացվելիք մի շարք ծրագրերի վերաբերող հարցեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հատուկ ուշադրություն է դարձվել հանրապետության հարավային հատվածների սոցիալ-տնտեսական զարգացման խնդիրներին:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է ծրագրերի համապարփակ մշակումը եւ համակարգված աշխատանքի իրականացումը՝ դրանք համարելով նախագծերի արդյունավետ իրականացման կարեւորագույն գրավականը:
Խորհրդակցությանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян провел рабочее совещание с представителями законодательной и исполнительной ветвей власти
25 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание с представителями законодательной и исполнительной ветвей власти. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
Были обсуждены вопросы, касающиеся ряда программ, запланированных на 2018 год.Особое внимание было уделено задачам социально-экономического развития южной части республики.
Глава государства отметил важность комплексной разработки программ и проведения координированной работы, назвав это важнейшим залогом эффективной реализации проектов.
На совещании присутствовали председатель Национального собрания Ашот Гулян, госминистр Араик Арутюнян, другие должностные лица.