Արցախի նախագահը շնորհավորել է Ազգային անվտանգության ծառայողի մասնագիտական տոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 20-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ազգային անվտանգության ծառայողի մասնագիտական տոնի առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Դուք իրականացնում եք կարեւոր ծառայություն, որի արդյունավետությունից է նաեւ կախված ազգային անվտանգության, հասարակության եւ պետության շահերի պաշտպանության, հասարակության յուրաքանչյուր անդամի պաշտպանվածության ապահովումը: Բարձր մակարդակի վրա է գտնվում պաշտպանության նախարարության հետ ձեր համագործակցությունը՝ ուղղված պետության սահմանների պաշտպանությանը:
Արցախի քաղաքացին պետք է վստահ լինի, որ ապրում է ապահով ու անվտանգ երկրում: Եվ այդ գործում մեծ է հատկապես ազգային անվտանգության համակարգի դերակատարությունը, ծառայողների մասնագիտական պատրաստվածությունն ու մարդկային բարձր որակները:
Ձեր գործառույթների հաջող իրականացման նպատակով պետությունը հետեւողական աշխատանք է տանում կառույցը ժամանակակից նյութատեխնիկական միջոցներով հագեցնելու, ծառայողների աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանները բարելավելու ուղղությամբ: Այս քաղաքականությունը կկրի շարունակական բնույթ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ ձեզ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ ձեր պատասխանատու ծառայության մեջ»:

President of Artsakh sends congratulatory message on National Security Officer’s Day
YEREVAN, DECEMBER 20, ARMENPRESS. President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan on December 20 addressed a congratulatory message on the National Security Officer’s Day, press service of the Artsakh Presidential Office told Armenpress.
"Respected servicemen and veterans of the National Security Service,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and personally myself I convey my cordial congratulations on your professional holiday.
You carry out a significant service ensuring national security, protection of every member of the society. The interests of the state and the public also depend on the efficiency of your service. Your cooperation with the defense ministry aimed at the protection of the state borders is on a high level.
Citizens of Artsakh should be confident that they live in a secure and safe country. In this matter the role of national security system, professionalism and high moral qualities of its servicemen are of especial importance.
To ensure the successful implementation of your functions, the government carries out consistent work towards equipping the structure with modern technical means and improving the working and social conditions of the servicemen. This policy will be of an ongoing nature.
Once again congratulating you I wish peace, robust health and greatest success in your responsible service".