Արցախի նախագահը ՏԻՄ բարեփոխումների հարցով խորհրդակցություն է անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ացախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 1-ին անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված տեղական ինքնակառավարման մարմինների՝ Սահմանադրությամբ նախատեսված բարեփոխումների իրականացման հետ կապված հարցերին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել համապատասխան մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ արդյունավետորեն գործող տեղական ինքնակառավարման մարմինները ժողովրդավարական համակարգի կարեւորագույն բաղադրամասերից են, ինչը պահանջում է պատասխանատվության բարձր մակարդակ եւ համակարգված աշխատանքների կատարում այդ ինստիտուտի կայացման ու զարգացման ուղղությամբ:

President of Artsakh holds consultation on reforms of local self-governance bodies
STEPANAKERT,DECEMBER 1, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan held a working consultation on December 1 dedicated to the reforms of the local self-government bodies envisaged by the Constitution, press service of the Artsakh Presidential Office told Armenpress.
President Sahakyan gave instructions to the heads of relevant structures for proper implementation of the discussed issues.
Bako Sahakyan underlined that efficiently functioning local self-government bodies were among the crucial components of the democratic system, which required high-level responsibility and implementation of coordinated work aimed at the formation and development of that institution.