Խոզն Է պարգեւատրելու բրիտանացի լավագույն մոդելագործներին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մապետ-շոուի գործող անձը՝ «հմայիչ խոզուկ» Միս Փիգին, Լոնդոնում Fashion Awards-ի մրցանակները կհանձնի բրիտանացի եւ օտարերկրացի լավագույն մոդելագործներին: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է WWD-ն:
Միս Փիգին, ինչպես նաեւ խմբագիր եւ երիտասարդ փորձագետ Դերեք Բլասբերգը կվարեն դեկտեմբերի 4-ին Royal Albert Hall-ում կայանալիք պարգեւատրման արարողությունը: Միջոցառման կատակային ռելիզում հաղորդվում Է, որ խոզը դեռ պատշաճ զգեստ չի ընտրել արարողության համար: Ավելի վաղ նա արդեն բազմիցս մասնակցել Է Fashion Awards-ի մրցանակի միջոցառումներին, բայց որպես վարող բեմ կբարձրանա առաջին անգամ:
Միս Փիգին՝ Մապետ-շոու հեռուստատեսային հաղորդման գլխավոր հերոսուհիներից մեկը, շիկահեր կեղծամով հմայիչ խոզուկը, հավակնում Է Մապետ-թատրոնի առաջատար դերասանուհու կոչման: 1996 թվականին նա ներառվել Է ըստ TV Guide հանդեսի վարկածի՝ 50 մեծագույն հեռուստաաստղերի վարկանիշում:
Առաջին անգամ Միս Փիգին հեռուստաԷկրանին Է հայտնվել 1974 թվականի հոկտեմբերի 13-ին Հերբերտ Ալփերթի Herb Alpert and the TJB ծրագրում՝ ABC հեռուստաալիքում եւ նրա հետ դուետով երգել I Can՚t Give You Anything but Love կոմպոզիցիան:

Свинья наградит лучших британских модельеров
Персонаж Маппет-шоу — «гламурная свинка» Мисс Пигги — вручит в Лондоне премии Fashion Awards лучшим британским и зарубежным модельерам. Как передает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом сообщает WWD.
Мисс Пигги, а также редактор и модный эксперт Дерек Бласберг (Derek Blasberg) проведут церемонию награждения в Royal Albert Hall 4 декабря. В шутливом релизе мероприятия сообщается, что свинья еще не выбрала себе подобающий наряд для церемонии. Ранее она уже неоднократно участвовала в мероприятиях премии Fashion Awards, но на сцену в качестве ведущей поднимется впервые.
Мисс Пигги — одна из главных героинь телепередачи Маппет-шоу, гламурная свинка в белокуром парике, претендующая на звание ведущей актрисы Маппет-театра. В 1996 году она была включена в рейтинг 50величайших телезвезд по версии журнала TV Guide. Впервые Мисс Пигги появилась на телеэкране 13 октября 1974 года в программе Герберта Алперта Herb Alpert and the TJB на телеканале ABC и спела с ним дуэтом композицию I Can't Give You Anything but Love.