Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի ՍԱՊԾ պետին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության պետ Հովհաննես Սահակյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության աշխատանքի, սոցիալական հարցերի եւ վերաբնակեցման նախարար Սամվել Ավանեսյանը, քննարկվել են Արցախում սոցիալական ապահովության ոլորտում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը եւ այս ուղղությամբ հայկական երկու հանրապետությունների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ ԱՀ եւ ՀՀ համապատասխան գերատեսչությունների փոխգործակցությունը գտնվում է պատշաճ մակարդակի վրա՝ հույս հայտնելով, որ սերտ համագործակցությունը կրելու է մշտական բնույթ:

YEREVAN, NOVEMBER 29, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on November 29 received head of the state social security service of Armenia’s ministry of labor and social affairs Hovhannes Sahakyan, press service of the Presidential Office told Armenpress.
A range of issues related to the realization of diverse projects in the social security sphere of Artsakh as well as cooperation between the two Armenian states in this context were on the discussion agenda.
President Sahakyan underlined that partnership between the relevant structures of the Republic of Artsakh and the Republic of Armenia were on an appropriate level, voicing his hope that close cooperation would be of an ongoing nature.
Artsakh Republic minister of labor, social affairs and resettlement Samvel Avanesyan attended the meeting.