Նշվել Է կանանց կոսմետիկայի ամենակարեւոր իրը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանանց կոսմետիկայի ամենագլխավոր եւ ամենաօգտակար առարկա Է համարվել նրբունելին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 27-ին հայտնել Է The Independent-ը:
Նշվում Է, որ նրբունելին օգտակար կլինի ոչ միայն դեմքի անցանկալի մազերը հեռացնելու, այլեւ թարթիչները տարանջատելու եւ մաշկից մանր բեկորները հեռացնելու համար:
Ընդամենը դիմահարդարման համար ամենակարեւոր աքսեսուարների եւ գործիքների ցուցակում տեղ Է գտել հինգ իր: Օգտակարության առումով երկրորդ տեղում հայտնվել Է թարթիչների հարդարման ունելին: Փորձագետների խոսքով՝ հարմարանքը կօգնի բավարարվել առանց կոսմետիկայի, թարթիչներն ավելի երկար դարձնել եւ «լավ բանալ հայացքը»: «Բրոնզն» ստացել Է հոնքերի համար նախատեսված հարմարանքը, որի մի ծայրում վրձինն Է, իսկ մյուսում՝ փոքրիկ խոզանակը: Գործիքը շատ հարմար Է հոնքերն արագորեն ուղղելու եւ ցանկացած վայրում սանրելու համար:
Բացի այդ, հնգյակում տեղ են գտել տոնային միջոցները քսելու սպոնժը եւ սանրը, որոնք, մասնագետների կարծիքով, արագորեն կօգնեն կարգի բերել մաշկը եւ մազերը:

Назван самый важный предмет в женской косметичке
Самым главным и полезным предметом в женской косметичке назван пинцет. Как передает Арменпресс, об этом в понедельник, 27 ноября, сообщает The Independent.
Отмечается, что пинцет будет полезен не только для удаления нежелательных волосков на лице, но и для разделения ресниц и удаления осколков из кожи.
В этом сезоне женщины станут похожи на инопланетян
Всего в список самых важных аксессуаров и инструментов для макияжа вошло пять вещей. Вторыми по полезности оказались щипцы для завивки ресниц. По словам экспертов, приспособление поможет обойтись без косметики, сделать ресницы длиннее и «распахнуть взгляд». «Бронзу» получило приспособление для бровей, на одном конце которого находится скошенная кисть, а на другом — щеточка. Инструмент идеально подходит для того, чтобы быстро поправить и расчесать брови в любом месте.
Кроме того, в пятерку вошли спонж для нанесения тонального средства и расческа, которые, по мнению специалистов, быстро помогут привести в порядок кожу и волосы.