Թբիլիսիում ահաբեկչության մեջ կասկածվողների ձերբակալման հատուկ գործողություն Է անցկացվում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայությունը հաստատել Է, որ Թբիլիսիի Իսանի շրջանում ահաբեկչության մեջ կասկածվող երկու անձանց ձերբակալման հատուկ գործողություն Է անցկացվում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության հակաահաբեկչական դեպարտամենտի աշխատակիցները ահաբեկչության մեջ կասկածվող երկու անձանց ձերբակալման հատուկ գործողություն են անցկացնում»,- ասված Է գերատեսչության՝ նոյեմբերի 22-ին Թբիլիսիում հրապարակված հաղորդագրության մեջ: Դրանում նաեւ նշվում Է, որ կասկածյալները «կրակ են բացել հատուկ նշանակության ջոկատի աշխատակիցների վրա»: Գերատեսչությունը հայտնել Է, որ կասկածյալները գտնվում են բազմահարկ շենքի բնակարաններից մեկում:
«Այդ շենքում բնակվող մարդկանց անվտանգությունն ապահովված Է»,- ասել են ծառայությունում՝ ընդսմին չհայտնելով հատուկ գործողության անցկացման այլ մանրամասներ:
Թբիլիսիի «Իմեդի» հեռուստաընկերությունը նոյեմբերի 22-ի առավոտյան հայտնել Է, որ Պետանվտանգության ծառայության որոշմամբ՝ կատարվել Է շենքի այն մուտքի բնակիչների տարհանում, որտեղ անցկացվում Է հատուկ գործողությունը:
Առկա տվյալներով՝ հատուկ գործողությունը դեռեւս ավարտված չԷ: Նաեւ պաշտոնական տվյալներ չկան այն անձանց մասին, որոնց նկատմամբ գործողություն Է անցկացվում: Մինչդեռ, «Իմեդի» եւ «Ռուսթավի-2» տեղական հեռուստաընկերությունները նշում են, որ այդ անձինք օտարերկրյա քաղաքացիներ են, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

В Тбилиси проходит спецоперация по задержанию двух подозреваемых в терроризме
Служба государственной безопасности (СГБ) Грузии подтвердила проведение в Исанском районе Тбилиси специальной операции по задержанию двух лиц, подозреваемых в связях с террористами, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Сотрудники контртеррористического департамента Службы государственной безопасности Грузии проводят специальную операцию [по задержанию двух подозреваемых в терроризме лиц]", - говорится в обнародованном в среду в Тбилиси сообщении ведомства. Там также сообщается, что подозреваемые "открыли стрельбу по сотрудникам отряда специального назначения".
Ведомство отмечает, что "лица, задержание которых осуществляется в ходе спецоперации, находятся в квартире многоэтажного дома". "Обеспечена безопасность людей, проживающих в этом доме", - указала СГБ, не сообщив при этом какие-либо другие подробности проведения спецоперации.
Тбилисская телекомпания"Имеди"сообщила в среду утром, что по решению СГБ в ночь на среду была осуществлена эвакуация жителей того подъезда, где проводится спецоперация.
По имеющимся данным, спецоперация пока еще не завершена. Нет и официальных данных о лицах, задержание которых проводится на окраине Тбилиси. Между тем местные телекомпании "Имеди" и"Рустави-2"сообщают, что эти лица являются иностранными гражданами.