Արցախի նախագահը Ֆրանսիայում հանդիպել է Ֆրանսուա Ռոշբլուանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին այցելել է Սեն Շամոն քաղաք, հանդիպում ունեցել քաղաքապետի, տեղական իշխանությունների պատասխանատուների, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հյուրընկալության համար՝ նշելով, որ ստեղծված ջերմ մթնոլորտում Արցախի պատվիրակությունն իրեն զգում է ինչպես հարազատ օջախում:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Ֆրանսիայի ժողովուրդը հայ ժողովրդի անկեղծ բարեկամն է, եւ Արցախը շահագրգռված է Ֆրանսիայի, նրա տարբեր վարչական միավորումների, քաղաքների ու համայնքների հետ փոխգործակցության խորացմամբ:
Անդրադառնալով Ֆրանսուա Ռոշբլուանի գործունեությանը՝ Նախագահ Սահակյանն այն բնութագրել է որպես մարդասիրության, անկեղծ բարեկամության, սկզբունքայնության, համամարդկային արժեքներին հավատարմության օրինակելի դրսեւորում՝ բարձր գնահատելով նրա ներդրումը Ֆրանսիա-Արցախ հարաբերությունների եւ հայ-ֆրանսիական կապերի ամրապնդման ու ընդլայնման գործում:

President of Artsakh meets with chairman of France-Artsakh friendship circle
YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the French town of Saint-Chamond on November 21 and had a meeting with the mayor of commune, responsible officials of the local administrations, chairman of the France-Artsakh friendship circle François Rochebloine and members of the Armenian community, press service of the Presidential Office told Armenpress.
President Sahakyan expressed gratitude for the hospitality stating that in this warm atmosphere the Artsakh delegation feels at home.
Bako Sahakyan underlined that the people of France are sincere friends with the Armenian people, stressing Artsakh's interest in enhancing cooperation with France, its various administrative units, towns and communities.
Touching upon the activity carried out by François Rochebloine, President Sahakyan considered it as exemplary manifestation of humanism, heartfelt friendship, integrity, commitment to universal human values, acknowledging his contribution to the process of reinforcing and expanding the France-Artsakh and French-Armenian ties.