Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Արցախի ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը նոյեմբերի 16-ին հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամների հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, Մասիս Մայիլյանը պատգամավորներին ներկայացրել է հանրապետության Նախագահի ծրագրով նախանշված Արցախի արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղությունները, ընդգծելով, որ Արցախի արտաքին գործերի նախարարությունը այսուհետ ևս ձեռնարկելու է հետևողական քայլեր՝ ուղղված Արցախի միջազգային ճանաչման գործընթացում առաջընթացի արձանագրմանն ու ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են արտաքին քաղաքականության ոլորտում համակարգված գործունեության անհրաժեշտությունը։ Ընդգծվել է խորհրդարանական դիվանագիտության ակտիվացման կարևորությունը։
Արտաքին գործերի նախարարը պատասխանել է նաև տարածաշրջանային խնդիրներին և դրանց լուծման ուղիներին առնչվող մի շարք հարցերի։
Այնուհետև տեղի է ունեցել Արցախի դիվանագիտական ծառայության ղեկավար անձնակազմի հանդիպումը ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ։

Artsakh FM meets with members of Parliamentary Standing Committee on Foreign Affairs
YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilyan met with the members of the Standing Committee on Foreign Affairs of the Artsakh Parliament on November 16, press service of the ministry told Armenpress.
Masis Mayilyan briefed the MPs on the priority directions of Artsakh's foreign policy highlighted in the Program of the President of the Republic, noting that the Ministry of Foreign Affairs of Artsakh would continue taking consistent steps aimed at the achievement of progress in the processes of international recognition of Artsakh and peaceful settlement of the conflict between Azerbaijan and Karabakh.
During the meeting, the sides discussed the need for coordination of activities in the foreign policy sphere. They highlighted the importance of enhancing parliamentary diplomacy. The Minister of Foreign Affairs also answered a number of questions related to the regional problems and ways of their solution.
Then, a meeting of the leadership of the Foreign Ministry of Artsakh with the Parliament Speaker Ashot Ghoulyan took place.