Ֆիլիպինների նախագահ Ռոդրիգո Դուտերտեն երգել Է Թրամփի «պահանջով»
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆիլիպինների նախագահ Ռոդրիգո Դուտերտեն Թրամփի պահանջով երգել Է ԱՍԵԱՆ-ի 31-րդ գագաթնաժողովի հանդիսաընթրիքին: Ֆիլիպինների ղեկավարը բարձրացել Է բեմ եւ երգել Պիլիտա Կառալեսի հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Տիկնա՛յք եւ Պարոնա՛յք: Ես երգեցի Միացյալ Նահանգների գերագույն գլխավոր հրամանատարի պահանջով»,- հեգնել Է Դուտերտեն՝ ավարտելով իր ելույթը: ԱՄԵԱՆ-ի գագաթնաժողովը տեղի Է ունենում Ֆիլիպինների մայրաքաղաք Մանիլայում: 31-րդ գագաթնաժողովի շրջանակներում միջոցառումները պաշտոնապես սկսվել են տակավին նոյեմբերի 10-ին, սակայն դրանցից հիմնականները տեղի կունենան նոյեմբերի 13 – 14-ին: Գագաթնաժողովին մասնակցում են շուրջ 20 երկրների առաջնորդներ եւ կառավարությունների ղակավարներ, ինչպես նաեւ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերիշը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Президент Филиппин Родриго Дутерте спел "по требованию" Трампа
Президент Филиппин Родриго Дутерте потребованию Трампа исполнил песню нагала-ужине 31-го саммита АСЕАН, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Филиппинский лидер поднялся насцену испел вместе сПилитой Корралес.
"Дамы иГоспода! Я спел потребованию верховного главнокомандующего Соединенных Штатов",— сыронизировал Дутерте, закончив свое выступление.
Саммит АСЕАН проходит встолице Филиппин Маниле. Формально мероприятия врамках 31-го саммита начались еще 10 ноября, однако основные изних пройдут 13-14 ноября. В саммите принимают участие лидеры иглавы правительств около20 стран, атакже генсек ООН Антониу Гутерреш.