Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ մի խումբ առաջատար բանկերի ղեկավարների՝ ԿԲ նախագահի գլխավորությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 4-ին ընդունել է ՀՀ մի խումբ առաջատար բանկերի ղեկավարների՝ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանի գլխավորությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախում բանկային ոլորտի զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ այս ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությունը բավականին ակտիվ է ընթանում՝ կարեւորելով սերտ համագործակցության պահպանումը նաեւ ապագայում։

YEREVAN, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan received on November 4 heads of a group of leading Armenian banks headed by president of the Central bank Arthur Javadyan.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Artsakh President’s Office, a set of issues relating to the development of banking sphere in Artsakh were on the discussion agenda.
The Head of the State noted with satisfaction active cooperation of the two Armenian republics in this field highlighting the maintenance of close cooperation in the future too.