Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ մի խումբ առաջատար բանկերի ղեկավարների՝ ԿԲ նախագահի գլխավորությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 4-ին ընդունել է ՀՀ մի խումբ առաջատար բանկերի ղեկավարների՝ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանի գլխավորությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախում բանկային ոլորտի զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ այս ոլորտում հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությունը բավականին ակտիվ է ընթանում՝ կարեւորելով սերտ համագործակցության պահպանումը նաեւ ապագայում։

Бако Саакян принял руководителей ряда ведущих банков РАво главе с председателем ЦБ
4 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял руководителей ряда ведущих банковРеспублики Арменияво главе с председателем Центрального банка Артуром Джавадяном.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, был обсужден ряд вопросов, касающихся развития банковской сферы в Арцахе.
Глава государства с удовлетворением отметилактивность сотрудничества двух республик в этой сфере, подчеркнув важность сохранения тесного взаимодействия и в будущем.