Բակո Սահակյանն ընդգծել է իշխանության թևերի միջև համագործակցության արդյունավետության բարձրացման անհրաժեշտությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին խորհրդակցություն է անցկացրել Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների ղեկավարների մասնակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են օրենսդիր եւ գործադիր իշխանության թեւերի միջեւ փոխգործակցությանը եւ 2018 թվականի պետական բյուջեի ձեւավորմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է իշխանության թեւերի միջեւ համագործակցության արդյունավետության շարունակական բարձրացման անհրաժեշտությունը՝ հավելելով, որ ակնկալում է բյուջեի քննարկումների անցկացումն ակտիվ եւ գործնական մթնոլորտում:

President of Artsakh holds consultation with participation of leadership of parliamentary standing committees
YEREVAN, NOVEMBER 1, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan on November 1 held a consultation with the participation of the leadership of parliamentary standing committees, press service of the Artsakh Presidential Office told Armenpress.
A number of issues relating to the mutual cooperation of legislative and executive power branches, as well as the 2018 state budgeting were discussed.
President Sahakyan highlighted the importance of continuously enhancing the efficiency of cooperation between the power wings, adding that he expects interactive and working atmosphere of budget discussions.