ՀՀ 2018թ. բյուջեով նախատեսվում է 1 տրիլիոն 307 միլիարդ եկամուտ ապահովել
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեի 2018թ. նախագծով նախատեսվում է ապահովել 1 տրիլիոն 307 միլիարդ դրամ եկամուտ: Ազգային ժողովում ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկմանն այս մասին հայտնեց ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Ատոմ Ջանջուղազյանը:
«Ընդ որում, եկամուտների մեծ մասը՝ շուրջ 97 տոկոսը, նախատեսվում է ապահովել ներքին ռեսուրսներով և միայն 3 տոկոսը՝ դրամաշնորհների տեսքով»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Ջանջուղազյանը:
Փոխնախարարը նաև հստակեցրեց, որ դրամաշնորհները երկու մասի են բաժանվում: Առաջինը բյուջետային աջակցության դրամաշնորհներն են, մյուսը՝ նպատակային ծրագրերի համար նախատեսված դրամաշնորհները:

1 trillion 307 billion AMD revenue to be ensured under 2018 state budget
YEREVAN, OCTOBER 31, ARMENPRESS. It is expected to ensure 1 trillion 307 billion AMD revenue under the 2018 state budget draft of Armenia, first deputy finance minister Atom Janjughazyan said during the discussion of the 2018 state budget draft in the Parliament, reports Armenpress.
“Moreover, majority of the revenues, about 97%, will be ensured by domestic resources and only the 3% in the form of grants”, he said.
The first deputy minister also clarified that the grants are divided into two groups. The first group includes budget support grants, and the next one are grants for targeted programs.