Արցախի նախագահն ընդունել է Լոռու մարզպետի գլխավորած պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 27-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի պատվիրակությանը՝ մարզպետ Արթուր Նալբանդյանի գլխավորությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Լոռու մարզի եւ Արցախի շրջանների միջեւ փոխգործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է Լոռու մարզի եւ Մարտակերտի շրջանի միջեւ սերտ կապերի առկայությունը՝ հավելելով, որ երկու հայկական պետությունների վարչական միավորումների միջեւ համագործակցության ամրապնդումն ու ընդլայնումը թույլ է տալիս արդյունավետորեն կյանքի կոչել բազմաթիվ ծրագրեր:

YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. On October 27 Artsakh Republic President Bako Sahakyan received delegation of Armenia’s Lori Province led by governor Arthur Nalbandyan, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
Issues related to cooperation between the Lori Province and Artsakh regions were on the discussion agenda.
President Bako Sahakyan highlighted with satisfaction the close links between the Lori Province and the Martakert region, adding that strengthening and enlarging cooperation between the administrative entities of the two Armenian states enables to effectively implement numerous programs.