Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 5-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Շնորհավորում եւ խորին երախտագիտություն եմ հայտնում ձեր չափազանց պատասխանատու ու դժվարին աշխատանքի համար, աշխատանք, որը միշտ բարձր է գնահատվել մեր ժողովրդի կողմից: Ուսուցիչը դարեր ի վեր առանձնահատուկ տեղ է զբաղեցրել մեր հասարակության մեջ՝ վայելելով շրջապատի սերն ու հարգանքը:
Այսօր էլ դուք նշանակալի ավանդ եք բերում մեր պետության զարգացման գործում՝ կրթելով ու դաստիարակելով հայրենասեր, ժամանակին համընթաց քայլող ու հարուստ գիտելիքներով զինված սերունդ, երիտասարդներ, ովքեր իրենց հերոս հայրերի ու պապերի արժանի հետնորդներն են, նրանց սուրբ գործի շարունակողը, մեր վաղվա օրվա կերտողը:
Ձեր աշխատանքը, ոլորտում առկա խնդիրները մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում: Մեր երկրում իրականացվում են տարբեր ծրագրեր գիտության ու կրթության զարգացման, ձեր աշխատանքային ու սոցիալական պայմանների բարելավման ուղղությամբ: Եվ այդ աշխատանքները կլինեն շարունակական:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Արցախի բոլոր ուսուցիչներին հիշարժան տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

President of Artsakh addresses congratulatory message on Day of Teachers
YEREVAN, OCTOBER 5, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan on October 5 addressed a congratulatory message on the Day of Teachers, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
“Dear teachers,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I extend my cordial congratulations on your professional holiday - the Day of Teachers.
Along with congratulations I express my deep gratitude for your extremely responsible and hard work, mission that has always been highly appreciated by our people. A teacher has had a peculiar place in our society for centuries, enjoying the love and respect of the surrounding.
Today too you have a substantial contribution to the development of our country educating a patriotic generation that keeps abreast with the times and is armed with extensive knowledge, young people who are worthy descendants of their fathers and grandfathers, successors of their sacred work, creators of our future day.
Your work, problems existing in the field have always been in the spotlight of the authorities. Various programs aimed at development of education and science, improvement of your working and social conditions are being implemented in our country. These activities will be of a continuous nature.
I once again congratulate all the teachers of Artsakh on this memorable holiday and wish peace, robust health, success and all the best”.