Բակո Սահակյանը մասնակցել է «Արծիվ մահապարտներ»-ի կազմավորման 25-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 29-ին Գանձասարի վանական համալիրի տարածքում մասնակցել է «Արծիվ մահապարտներ» հատուկ նշանակությանզորագնդի կազմավորման 25-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական արիության ու խիզախության համար «Արծիվ մահապարտներ» զորագնդի մի խումբ մարտիկներին պարգեւատրել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով:
Իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ պետությունը միշտ հիշում եւ բարձր է գնահատում իր երախտավորներին՝ արժանացնելով նրանց բարձր պետական պարգեւների: «Գումարտակը մեր մյուս զորախմբերի հետ մեկտեղ մասնակցեցՄարտակերտի շրջանիազատագրական եւ ինքնապաշտպանական մարտերին: Մեր քաջ եղբայրների խիզախության ու անձնազոհության շնորհիվ կասեցվեց թշնամու առաջխաղացումը՝ հավատ ներշնչելով մեր ժողովրդին սեփական ուժերի հանդեպ, ամրապնդելով հակառակորդին արժանի հակահարված հասցնելու եւ նրա հանցավոր ծրագրերը ձախողելու հայ զինվորի կամքն ու վճռականությունը: Դա սրբազան պայքար էր, որը պսակվեց հաղթանակով»,-ընդգծել է երկրի ղեկավարը:

Президент Республики Арцах принял участие в мероприятии по случаю 25-летия формирования полка особого назначения «Арцив-маапартнер»
На территории монастырского комплекса Гандасар президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 29 сентября принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 25-летию формирования полка особого назначения «Арцив-маапартнер».
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, Бако Саакян наградил медалью «За боевые заслуги» группу воинов полка «Арцив-маапартнер» за личное мужество и отвагу в боях по защите родины.
В своем выступлении Бако Саакян отметил, что государство всегда помнит и высоко ценит своих преданных сынов, удостаивая их высоких государственных наград. «Подразделение вместе с нашими другими полками принял участие в освобождении и боях по самообороне Мартакертского района. Благодаря смелости и самоотверженности наших отважных братьев было предотвращено продвижение противника, что вселило в наш народ веру в собственные силы, укрепив волю и решительность армянского воина в нанесении достойного удара по противнику и срыве его преступных планов. Это святая борьба, которая завершилась победой»,- подчеркнул президент Республики Арцах.